- מציג ציטוטים 40 - 50 מתוך 802 בקטגוריית אהבה, זוגיות ומשפחה
» סדר רשימה לפי:
"
למכתב הזה הוא הכניס חוטים שבעזרתם מדד את גופו- הראש, הירך, הזרוע, האצבע, הצוואר, הכל. הוא רצה שאישן איתם תחת הכרית. הוא אמר שכשהוא יחזור, נמדוד מחדש את גופו עם החוטים, כהוכחה לכך שהוא לא השתנה.
{ מתוך הספר "הכל מואר" }
9.5
 
"
כולנו מלאכים בעלי כנף אחת בלבד, ונוכל לעוף רק אם נחבק זה את זה.
9.6
 
"
לילה טוב, להפרד הוא יגון כה מתוק, עד כי אומר לילה טוב למחרת היום.
{ מתוך המחזה "רומיאו ויוליה" }
9.3
 
"
בני אדם, כשהם שוכבים זה על זה, כמעט הכל נמצא בסימטריה נכונה. הפה שלה מול הפה שלו, הידיים שלה מול הידיים שלו, האיבר מין שלה מול האיבר מין שלו וכו'. רק הלב שלהם תמיד נמצא בצדדים הפוכים.
{ מתוך הספר "תושבי חדר הילדים" }
10
 
"
אהבה, אני חושב, היא רגש שמאוד קשה לכמת אותו. מאוד קשה למדוד. אנחנו מרגישים אותו לעיתים כל כך נדירות ואנחנו נסחפים לתוכו בצורה כל כך טוטאלית שאנחנו אף פעם לא מצליחים באמת להגדיר לעצמנו עד כמה אנחנו רוצים וצריכים ואוהבים משהו. וזה בסדר, יש דברים בעולם שלא אמורים להימדד. געגוע, לעומת זאת, הוא רגש ברור הרבה יותר. לפי מידת הגעגוע אנחנו יכולים לדעת עד כמה אהבנו את מי שנעלם לנו. אתה בר מזל, מיכאל. אתה חווה געגוע כשעוד יש לך סיכוי להחזיר לעצמך את האהבה. רוב האנשים מגיעים לגעגוע רק כשמאוחר מידי. ואתה, אתה יכול להסתכל מעמקי הבור שאתה נמצא בו עכשיו ולהבין כמה גבוה תוכל להגיע אם רק תיתן לעצמך סיכוי. כל זמן שהיא לא מתה, מיכאל, אתה יכול לגלות מחדש איך לאהוב אותה ולהיות נאהב על ידה. "מאוחר מידי" זה ביטוי שקשור לארועים מסוג אחר. בשביל רוב האנשים זו רק הוכחה, הוכחה מאוחרת מידי, שהם אהבו באמת. אתה יכול לרתום את זה. בהחלט לא מאוחר מידי בשבילכם, מיכאל.
{ מתוך הספר "מצרפי המקרים" }
9.3
 
"
הלב שלך אינו נמדד על פי כמה אתה אוהב; אלא על פי כמה אחרים אוהבים אותך.
{ מתוך הספר "הקוסם מארץ עוץ", מפי הדמות 'הקוסם' }
8.2
 
"
אין באהבה אלמנט של עימות. אהבה אינה גוררת אובדן של אנרגיה. אובדן האנרגיה נמצא בשובל הנגרר אחרי האהבה, בכל מה שמסביב - קנאה, חמדנות, חשדנות, פקפוק, פחד מאיבוד האהבה, הצורך המתמיד בהרגעה ובביטחון. ודאי ניתן לקיים מערכת יחסים עם אדם שאתה אוהב בלי חלום הבלהות שבדרך כלל כרוך באהבה. אין ספק שזה אפשרי.
8.8
 
"
כיעורן היה מצער ממש. הרזון האיום שהוסיף נופך כלשהו לפניהם של הגברים, התגלה ככיעורן של הנשים. לבושתנו, כל הדברים היפים שאנחנו חושבים ואומרים על האישה, למעט אהבת-האם לפרי-בטנה, מכוונים רק לנשים שמידה מסוימת להן של יופי ושל חן. לנשים ערביות אלה חסרו התכונות האלה: הן היו מכוערות ומגושמות מדי לעולם ריקני זה. אם בחובותיהן היום-יומיות נדבר - אפשר שהן נשים טובות מאוד, אך הן התרשלו כל-כך במילוי חובתן הראשונה - להיראות יפה בעולם ארעי זה - עד שלא יכולתי לסלוח להן.
{ מתוך הספר "נפלאות ארץ הקודש" }
6.3
 
"
לאהוב אחד את השני. הלקח האחרון שאני לוקח מן ההיסטוריה דומה לזה של ישו. אולי תחשבו שזה קיטשי מדי, אבל פשוט נסו את זה. אהבה היא הדבר המעשי ביותר בעולם. אם תיקחו גישה אוהבת כלפי כל מי שתפגשו, בסופו של דבר תסתדרו בחיים.
8.3
 
"
זה כל מה שאתם הגברים הגבריים. זכרים גבריים וחכמים - אבל חסרי אונים כמו תינוקות בלי גוף נשי ושברירי להתחבר אליו.
{ מתוך הספר "מעתה ועד עולם" }
6.4