- מציג ציטוטים 100 - 110 מתוך 802 בקטגוריית אהבה, זוגיות ומשפחה
» סדר רשימה לפי:
"
הכוכבים אולי דולקים לשווא,
והחמה בוגדת במרום,
האמת - אולי היא הכזב:
אך אהבתי כולה מתום.
{ מתוך המחזה "המלט" }
9.5
 
"
כל מוח מתחיל כמוח נשי. הוא הופך להיות גברי רק כשמונה שבועות לאחר ההתעברות, כשעודף הטסטוסטרון מכווץ את מרכז התקשורת, מפחית את יכולת ההקשבה ומכפיל את גודלו של אותו חלק במוח האחראי על התשוקה המינית.
{ מתוך הספר "המוח הנשי" }
8.7
 
"
המציאות העצבית של הגבר דומה להר אשר קרחונים, פגעי מזג האוויר והתנועות הטקטוניות העמוקות של כדור הארץ שוחות בו באופן בלתי מורגש במשך אלפי שנים. המציאות העצבית של האישה דומה יותר למזג האוויר עצמו - משתנה בהתמדה וקשה לחיזוי.
{ מתוך הספר "המוח הנשי" }
10
   
"
אני בעצם שתי נשים: אחת רוצה את כל השמחה, התשוקה וההרפתקאות שהחיים יכולים לתת לי. האחרת רוצה להיות שפחה לשגרה, לחיי משפחה, לדברים שניתן לתכנן ולהשיג. אני עקרת בית וזונה, שתינו חיות באותו גוף ונלחמות אחת בשנייה.
{ מתוך הספר "11 דקות" }
8.7
 
"
סבי היה מאוהב בריחן של נשים. הוא נשא אותו על אצבעותיו כמו טבעות, ובקצה לשונו כמו מילים - שילובים לא מוכרים של ניחוחות מוכרים. כך תפסה ליסטה מקום של כבוד בזיכרונו - אף שלא היתה מיוחדת בהיותה בתולה, או מאהבת של לילה אחד - היתה היא המאהבת היחידה שגרמה לו להתרחץ.
{ מתוך הספר "הכל מואר" }
9
 
"
עתה אני יודע אהבה מהי -
האהבה הנה כאב שאין לו תום.
{ מתוך השיר "שמש. ניאופוליס. בשובי מהר גריזים" }
9.7
 
"
הוא השתעשע לשנייה בכפית הנקייה כאילו שהיא מטה-מלכות. אח"כ הוא הגיש לי אותה. "לא תפקיד קשה, אבל מעט מאוד אנשים בעולם יכולים למלא אותו. אתה חושב שאתה היית יכול להיות מלך?" "מה- לאכול רק את הציפוי של העוגה, לעשות רק מה שבא לי, לחיות בארמון ולהיות מודל חיקוי?" שיחקתי עם הכפית, והיא נראתה כמו כפית. "כן. אבל בלי רגע של היסוס, בלי להרגיש אשם, בלי לחשוב שזה לא מוסרי, בלי להתבייש. להאמין בכל הלב בזכות המלאה שלך לזכות בכל הסיפוקים והאוצרות שעולים על דעתך."
{ מתוך הספר "באדולינה" }
9.3
 
"
זאת אהבה, היא חשבה, לא? כשאתה שם לב לחסרונו של מישהו ושונא את החיסרון הזה מכל דבר? אפילו יותר משאתה אוהב את נוכחותו?
{ מתוך הספר "הכל מואר" }
9.9
 
"
חיזור הוא כמו טנגו, עניין מגוחך שכולו סלסולים. אבל אתה הגבר, ואתה צריך להוביל.
{ מתוך הספר "צלה של הרוח", מפי הדמות 'פרמין רומרו דה טורס' }
9.7