- מציג ציטוטים 80 - 90 מתוך 305 בקטגוריית אהבה
» סדר רשימה לפי:
"
אנו מכנים בשם אהבה את הקשר שלנו ליצורים מסוימים רק לפי התייחסות לצורת ראיה קולקטיבית, שאחראים לה הספרים והאגדות. אבל לי ידועה כאהבה רק תערובת זו של תאווה, חיבה ואינטליגנציה, הקושרת אותי אל יצור מסוים. אין הרכב זה דומה ביחס למישהו אחר. איני רשאי לכנות את כל ההתנסויות הללו בשם אחד.
{ מתוך "המיתוס של סיזיפוס" }
9
 
"
הרגשת האושר שהייתה לך עם גבר איננה מוכיחה בהכרח כי אהבת אותו.
{ מתוך הספר "שירת הודו" }
8.4
 
"
"אתה יודע מה הדבר הכי מבעית בלהודות שאתה מאוהב?" היא שאלה אותו. "אתה פשוט עירום. אתה חושף את עצמך לפגיעה ומוריד את כל ההגנות שלך. אין בגדים, אין נשק. אין שום מקום להתחבא בו. לגמרי פגיע. הדבר היחיד שהופך את זה לנסבל הוא להאמין שהאדם השני אוהב אותך בחזרה ושתוכל לבטוח בו שלא יכאיב לך."
{ מתוך הספר "הדרור", מפי הדמות 'אן רייס' }
10
 
"
האהבה לא מנצחת אני אומר לה בלב. רק בסיפורים הסופרים מוכרחים, נכפים ממש, לתת לה לנצח בסוף. אבל בחיים זה לא ככה. האוהב מתרחק בצנעה ובמהירות מעל מיטת אהובתו החולה במחלה מידבקת. רק מעטים בעולם התאבדו יחד עם בני זוגם הגוססים.
{ מתוך הספר "עיין ערך: אהבה" }
9
 
"
מרביתנו עסוקים יותר בלהיות נאהבים, מאשר בהגשמת מה שאנחנו אוהבים.
9
 
"
אף פעם אל תאהב דבר פראי, מר בל. זו הייתה הטעות של דוק. הוא תמיד נהג לגרור הביתה דברים פראיים. נץ עם כנף שבורה. פעם היה זה שונר מבוגר עם רגל שבורה. אבל אתה לא יכול לתת את לבך לדבר פראי: ככל שתתן יותר, כך הוא יתחזק יותר, עד שיהיה חזק מספיק כדי לברוח אל היער, או לעוף אל פסגת עץ. ואחר כך יעוף אל עץ גבוה יותר, ואז אל השמיים. זה יהיה סופך, מר בל, אם תאפשר לעצמך לאהוב דבר פראי - בסופו של דבר תיוותר עם עיניים נשואות לשמיים.
{ מתוך הספר "ארוחת בוקר בטיפני", מפי הדמות 'הולי גולייטלי' }
9.9
   
"
קיימים שלושה ממדים של אהבה: העמקות, ההתמדה והאמון.
9.3
 
"
קל יותר למות למען אישה שאנו אוהבים מאשר לחיות איתה.
9.6
 
"
האהבה נושאת טוב יותר את ההיעדרות ואת המוות מאשר את הבגידה ואת הספק.
8.4