- מציג ברכות 20 - 26 מתוך 26 בקטגוריית ראש השנה
» סדר רשימה לפי:
שנה חדשה פעמיך נקשיבה,
מרכבתך בפתחי שערינו עולה,
חלומות-רננים יקדמו את פניך,
לבבות מצפים יאמרו לך תפילה.

קנחי כל דמעות היגון והצער,
הרניני לבות עצבים בבשורה,
שמחה לא-צפויה בעינים הציתי
ופירשי על כל בית שמי זיו ואורה.

אמצי נא ידי הנושאים את הטען,
בנתיבות היום-יום, באבק החולין,
העלי מני שחור-רגבים נגה-חסד
ופצי קשי-עמל בחדות-יבולים.

שנה חדשה, את עולה שערינו,
וכפיך נוטפות מברכת הימים,
אורת המחר על פניך נוגהת,
וכל הלבבות לקראתך פועמים.
7
 
על אף שרק לחשוב על זמן יכול להיות חוויה לא נעימה, זהו לא רעיון נורא כל כך, במיוחד בתחילת השנה החדשה.

כשאנחנו מסתכלים על שנה, אנחנו רואים גוש עצום של זמן. אנחנו רואים 12 חודשים, 52 שבועות, 365 ימים, 8,760 שעות, 525,600 דקות ו-31,536,000 שניות. הכל מתנת האל. לא עשינו דבר כדי להיות ראויים לכך, או לזכות לכך. כמו האוויר שאנחנו נושמים, הזמן מגיע כחלק בלתי נפרד מהחיים.

מתנת הזמן אינה שלנו בלבד. היא ניתנת בצורה שווה לכל אדם. עני או עשיר, מלומד או בור, חזק או חלש. לכל גבר, אישה, ילד וילדה יש את אותן 24 שעות.

דבר נוסף חשוב אודות הזמן הוא שאי-אפשר לעצור אותו. אין דרך להאט אותו, לכבות אותו או לכוון אותו. הזמן ממשיך לזרום.

ואי אפשר להחזיר זמן שאבד. ברגע שהוא אבד, הוא לא ישוב. אתמול נעלם לעד. אם האתמול נעלם, המחר הוא בלתי-ידוע. אנחנו יכולים להסתכל קדימה לשנה שלמה של זמן, אך איננו יכולים לדעת בוודאות שנזכה לחוות כל יום.

ללא ספק, זמן הוא אחד המשאבים החשובים ביותר שלנו, כבני-אדם. אנחנו יכולים לבזבז אותו. אנחנ יכולים לדאוג בגללו. אנחנו יכולים להעביר אותו בכל דרך שנבחר.

השנה החדשה גדושה בזמן. בעוד השניות ממשיכות לצעוד, האם תנצל כל רגע, או תניח להם לחלוף ולהיעלם?
9.4
 
אנשים רבים מצפים לשנה החדשה בכדי להתחיל מחדש עם הרגלים ישנים. אבל, אתה - כל מה שאתה צריך לעשות זה לא לאבד ההרגלים הנפלאים שיש לך. שנה טובה!
7
 
מטרת השנה החדשה היא לא שתהיה לנו שנה חדשה - המטרה היא שתהיה לנו גישה חדשה.
8.5
 
הרי לכם מתכון מצוין לשנה החדשה. קחו שנים-עשר חודשים בשלים; ודאו שהם נקיים לגמרי מזכרונות רעים, מרירות, שנאה וקנאה, נקו אותם לחלוטין מכל שארית של איבה. במילים אחרות, דאגו לכך שהחודשים יהיו רעננים ונקיים, כמו שהם היו כשהגיעו ממחסן הזמן העצום. חתכו את החודשים האלה ל-30 או 31 חלקים שווים. אל תנסו לחתוך הכל בבת-אחת, קחו את הזמן, אבל עמלו על כל יום בנפרד.

לתוך כל יום הכניסו חלקים שווים של אמונה, סבלנות, אומץ, עבודה (חלק מהאנשים משמיטים את הפרט הזה, וכך הורסים את הטעם של שאר המצרכים), תקווה, נאמנות, חופש, טוב-לב, מנוחה, תפילה, שקט והחלטה אחת שנבחרה בקפידה. הכניסו כף אחת של מצב-רוח טוב, מעט מאוד אלכוהול וקורטוב של כיף. פזרו מעט צחוק, הוסיפו כוס מלאה של חוש-הומור, ובתאבון!
8.8
 
אופטימיסט נשאר ער עד חצות כדי לראות את השנה החדשה נכנסת. פסימיסט נשאר ער כדי לוודות שהשנה הקודמת חלפה.
9.5