טעימה מן האתר - פינת ציטוט יומית
"
רוב האנשים רוצים למות בשינתם, אני משער. אף-פעם לא לדעת שזה קורה, כמו זירת פשע - הפתעה, אתה מת... אני מעדיף לדעת מראש שאני עומד למות. למעשה, הייתי רוצה להיות מאובחן עם סרטן, כדי שיהיה לי מעט זמן להכין את עצמי. לחזור אל יער הגשם פעם אחת נוספת, לקרוא שוב את "מובי דיק". אולי להירשם לתחרות שח-מט בינלאומית. לפחות שיהיה לי מספיק זמן לומר "להתראות" לאנשים שאני אוהב.
{ מתוך הסדרה "זירת הפשע", מפי הדמות 'גיל גרישם' (עונה 6, פרק 24) }
9.3
     
"
אין אדם עובר עבירה, אלא אם כן נכנסה בו רוח שטות.
{ דף ג', ע"א }
9.9
 
"
הוא חשב שעל האונייה יצליח איכשהו להשלים עם צערו ולא ידע עדיין שאין שום דרך להסתגל לצער. אפשר לרפא אותו במוות ואפשר להקהות אותו או להרדים אותו באמצעות כל מיני דברים. גם הזמן אמור לרפא אותו. אבל אם מצליחים לרפא אותו במשהו שהוא פחות ממוות, רוב הסיכויים הם שזה לא צער אמיתי.
{ מתוך הספר "איים בזרם" }
9.4
 
"
תפרו לחנה הקטנה שמלת-שבת חדשה, לבנה כשלג. נעלים יפות עשו לה מעור-זאמש אמיתי. ובמטפחת יפה של משי קישטו את תלתליה כי לחנה'לה היו תלתלים בהירים. יצאה חנה אל הרחוב והנה פחמי זקן כורע תחת כובד השק השחור. והשבת היתה קרובה. קפצה חנה לעזור לפחמי לשאת את שק הפחם כי לב רגיש היה לחנה'לה הקטנה. והנה שמלתה מפוחמת וגם נעלי-הזאמש מזוהמות. פרצה חנה בבכי מר כי ילדה טובה נקיה ומסודרת תמיד היתה חנה'לה הקטנה. שמע הירח הטוב במרומים את קול בכיה ושלח קרניו לגעת בה לטובה ולהפוך כל כתם לפרח-פז וכל רבב לכוכב-זהב. כי אין בעולם צער שאי-אפשר להפכו לשמחה גדולה.
{ מתוך הספר "מיכאל שלי", מפי הדמות 'חנה גרינבאום' }
8.8
 
"
בשנת 1879, בחור צעיר בשם תומאס אלווה אדיסון ניסה לפתח מקור אור חדש. יום אחד, בעודו מתעסק במעבדה עם כמה חוטי-להט, הלמה בראשו לפתע מסקנה מרעישה: ניתן לסדר מחדש את האותיות ב-"תומאס אלווה אדיסון" וליצור את המשפט "אני סוס הודי לא מת". זה דיכא אותו כל כך - אז הוא המציא את הפונוגרף, כדי שיוכל להקשיב לתקליטים של בי בי קינג.
5.9