טעימה מן האתר - פינת ציטוט יומית
"
זה קל לומר, אבל אל תצטט אותי על כך, שאני אוהב את עצמי יותר ממך. אני יודע שזה לא בסדר, אבל מה אני יכול לעשות?
8.9
 
"
אנחנו מגיעים לאהבה לא על ידי מציאת האדם המושלם אלא על ידי ראיית אדם בלתי מושלם בצורה מושלמת.
9.9
 
"
שחקן א': "המלט הוא בסך הכל נער. יש לו רצונות, אבל אין לו את האומץ לפעול אז הוא משתגע ומתחיל לאונן על אופליה, והוא כל כך משעמם שמישהו צריך להרוג אותו."

שחקן ב': "אני לא בטוחה שזה נכון. אין אוננות בהמלט."

שחקן א': "כן, יש. הרבה. רק שהם קוראים לזה 'מונולוג'."
{ מתוך הסדרה "סקינס", מפי הדמות 'נעמי קמפבל' }
8.3
 
"
[בתשובה לשאלת הכתב בקשר לאמירתו של קוז'יקרו כי בנו בן ה-7 חודשים יהיה הישראלי השלישי ב-NBA:] אנחנו לא מפעילים עליו לחץ. הוא יכול להיות מה שהוא רוצה כשיהיה גדול. רכז, חצי פינה, סנטר...
{ מתוך עיתון ''מעריב'', מוסף פתיחת ליגת הכדורסל (ה-25 באוקטובר, 2009) }
9
 
"
הזיכרון דומה לספרות; או שמא הספרות היא שדומה לזיכרון. מיום שהתחלתי לכתוב סיפורים התחוור לי שהזיכרון הוא מעין סיפור, או להיפך. בין כך ובין כך, גם אם אתה משתדל מאוד להכניס את הדברים בצורה מסודרת, ההקשר שלהם תועה לו הנה והנה, עד שבסופו של דבר הוא פשוט איננו, וזהו. מה שנשאר לך זה ערימה של חתלתולים המתגלגלים זה על זה. ערימה חמימה ורוחשת חיים, בלתי יציבה עד כדי ייאוש. ואז, כדי להציג את הדברים האלה כמשהו שאפשר למכור אותו, אתה קורא להם מוצרים מוגמרים – לפעמים רק המחשבה על זה ממש מביכה. באמת, זה יכול לגרום לי להסמיק. ואם הפנים שלי לובשים את הגוון הזה, אני בטוח שכולם מסמיקים.
{ מתוך הסיפור "הדשא האחרון", מקבץ "הפיל נעלם" }
9.3
 
"
חיי כל אדם הם יומן שבו הוא מתכוון לכתוב סיפור אחד וכותב סיפור אחר. השעה הצנועה והמדוכדכת ביותר שלו היא בהשוותו את הספר שכתב עם זה שנשבע ליצור.
10
 
"
כמה נדיר למצוא ציפור פשוטה המולידה ברבור. הברבור שממשיך לחיות על עץ הוריו-ימות. משום כך אלה שבורכו בכישרון וביופי נאלצים לשאת את המעשה של מציאת דרכם בעולם.
{ מתוך הספר "זכרונותיה של גיישה" }
7.5