- מציג ציטוטים 1 - 15 מתוך 72 תוצאות עבור הערך מרק טווין
» סדר רשימה לפי:
"
אני יכול לנבא כמעט מילה במילה מה יאמרו הצליינים היקרים, כשיראו את ירושלים, מפני שמצויים בידי הספרים, שמהם הם גונבים את דעותיהם.
{ מתוך הספר "מסע תענוגות לארץ הקודש" }
8.6
 
"
כשהסוסים יודעים את שמם, לא ניתן לרכוב עליהם יותר.
{ מתוך המאמר "בנושא היהודים" }
8.6
 
"
עבור רוב האנשים, מתוך הכרח, לחם ובשר הם בעדיפות ראשונה, דת שנייה.
{ מתוך המאמר "בנושא היהודים" }
8.4
 
"
אני משוכנע שברוסיה, באוסטריה ובגרמניה תשע עשיריות מהעוינות כלפי יהודים נובעת מאי-היכולת של הנוצרי הממוצע להתחרות בהצלחה עם היהודי הממוצע בעסקים, עסקים הוגנים או מפוקפקים כאחד.
{ מתוך המאמר "בנושא היהודים" }
8.6
 
"
כשיהודי נצרך לקבץ נדבות, אחיו מושיעים אותו מהצורך לעשות כן. מוסדות הצדקה היהודיים נתמכים בכסף יהודי, ובשפע. הם אינם מכריזים על כך בחוצות העיר; זה נעשה בצנעה; מבלי לנדנד, להציק או להטריד אותנו. הם נותנים לנו מנוחה, ומעמידים לנו דוגמא - דוגמא אשר איננו מצליחים לחקות; משום שמטבענו איננו נותני חינם, ועל מנת שנעזור לאביון יש לצוד את תשומת לבנו לאט ובהתמדה.
{ מתוך המאמר "בנושא היהודים" }
9.6
 
"
הרגל הוא לא משהו שאפשר להשליך החוצה דרך החלון; ניתן רק לשדל אותו מטה צעד אחר צעד.
9.5
 
"
אילו היה טום פילוסוף דגול וחכם ככותב שורות אלה, הייתה עולה בו כעת ההבנה כי עבודה היא כל דבר שמחויב אדם לעשות, בעוד משחק הוא כל דבר שאינו מחויב לעשות.
{ מתוך הספר "טום סויר" }
9.4
 
"
אני לא פוחד מהמוות - הייתי מת במשך מיליארדים על מיליארדים של שנים לפני שנולדתי, ולא סבלתי בשל כך שמץ אי נוחות.
9.5
 
"
יש יותר מדרך אחת לעמוד בפני פיתוי, אך הבטוחה מכולן היא הפחדנות.
{ מתוך הספר "בעקבות קו המשווה" }
9.6
 
"
החטאים שלי מגינים עליי, אבל הם עלולים להרוג אותך!
8.9
   
"
אם הסטטיסטיקה מדויקת הרי שהיהודים הם רק אחוז אחד של הגזע האנושי. כוכב קטן מהבהב, עכור ועלוב, האובד בזוהר שביל החלב. הגיוני שכמעט ולא היה צריך לשמוע אודות היהודי, אבל שומעים, ותמיד שמעו עליו. הוא זוהר ככוכב לכת בשמיים לא פחות מן המעצמות הגדולות. חשיבותו המסחרית מרקיעה שחקים בחוסר כל יחס למספרו באוכלוסייה הכללית. תרומתו לרשימת הכבוד של אישים בספרות, מדע, אומנות, מוסיקה, כלכלה, רפואה ומדעי הרוח חורגת מכל קנה מידה. הוא ידע להילחם על נפשו, בכל הדורות, גם כאשר ידיו כפותות לאחור. מותר לו להתהדר בכך. המצרים, הבבלים והפרסים קמו בזמנם, מילאו את שמינו ככוכבי שביט עד שזיוום דעך ונמוג לחלוטין; בעקבותיהם באו היוונים והרומאים ברעמים כבירים עד שנשתתקו ונעלמו; עמים אחרים זינקו והחזיקו בלפיד הגדול עד שכבּה, וכיום הם יושבים בחשכה תחת השמש. היהודי ראה את כולם, ניצח את כולם ועוד איננו מראה סימני התדרדרות, גם לא תופעות שלזיקנה, לא תשישות ולא אובדן תנופה. ערנותו לא כהתה וחכמתו לא פגה. כל הברואים חדלים פרט ליהודי, כל עוצמה כורעת רק שלו שרירה וקיימת. מהו סוד חיי הנצח?
{ מתוך המאמר "בנושא היהודים" }
9.7
 
"
רק נשיאים, עורכים ואנשים עם תולעים יכולים להשתמש במילה "אנחנו".
9.5
 
"
סבון וחינוך אינם מיידיים כמו רצח-עם, אך לטווח הארוך הם הרבה יותר מסוכנים.
{ מתוך הסיפור הקצר "העובדות בקשר להתפטרות האחרונה" }
9.3
 
"
טוב שלא כולם חושבים אותו דבר, חילוקי הדעות, הם-הם שעושים את מרוצי הסוסים.
9.3