- מציג ציטוטים 1 - 15 מתוך 37 תוצאות עבור הערך דאגלס אדאמס
» סדר רשימה לפי:
"
הוא חש בפירכוס של התרגשות מכיוון שידע באופן אינסטקטיבי מי זאת היתה, או לפחות מי הוא היה רוצה שתהיה זאת, וברגע שאתה יודע מה אתה רוצה שתהיה האמת, אינסטינקט הוא דרך מצויינת לדעת שזו אכן האמת.
{ מתוך הספר "היו שלום ותודה על הדגים" }
7.5
 
"
מעקפים הם אמצעים המאפשרים לאנשים לעשות במהירות רבה את הדרך מנקודה א' לנקודה ב', בזמן שאנשים אחרים עושים במהירות רבה את דרכם מנקודה ב' לנקודה א'. אנשים הגרים בנקודה ג' שהיא נקודה העומדת ביניהן בדיוק, נוטים לעיתים תכופות לתהות מה מושך כל כך בנקודה א' וגורם לאנשים רבים כל כך מנקודה ב' להיות נלהבים כל כך להגיע אליה, ומה מושך כל כך בנקודה ב' הגורם לאנשים רבים כל כך מנקודה א' לרצות להגיע אליה. פעמים רבו היו רוצים, שאנשים יבררו לעצמם אחת ולתמיד היכן, לכל הרוחות, הם רוצים להיות.
{ מתוך הספר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" }
9.6
 
"
לכוכב לכת זה יש בעיה: מרבית האנשים שחיו עליו היו אומללים במשך רוב הזמן. הוצעו פתרונות רבים לבעיה זו, אך רובם עסקו בעיקר בתנועתן של פיסות נייר קטנות וירוקות. רעיון מוזר כשלעצמו, משום שאחרי ככלות הכל, לא פיסות הנייר הירוקות הקטנות הן שהיו אומללות.
{ מתוך הספר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" }
9.6
 
"
"בסדר," אמר מחשב-העל 'הרהור עמוק', "התשובה לשאלה הגדולה..."

"כן...!"

"... של החיים, היקום והכל..." אמר 'הרהור עמוק'.

"כן...!"

"היא..." אמר 'הרהור עמוק', ועשה אתנחתא קלה.

"כן...!"

"היא..."

"כן...!!...?"

"ארבעים ושתיים," אמר "הרהור עמוק" בשלווה מלכותית אינסופית.
{ מתוך הספר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" }
9.4
 
"
האם לא די בכך שנראה שגן פרחים הוא יפה, בלי שנצטרך להאמין שיש גם פיות בתוכו.
9.6
 
"
המצאתי סדרה של חוקים שמתארים את תגובתנו לטכנולגיה. כשאתה ולד, כל דבר בעולם הוא נורמלי ורגיל והוא רק חל מהדרך שהעולם פועל. כל דבר שמומצא כשאתה בן חמש-עשרה ועד שלושים וחמש הוא חדש, מרגש ומהפכני וכנראה שתוכל לעשות מזה קריירה. כל דבר שהומצא אחרי שהגעת לגיל שלושים וחמש נוגד את הסדר הטבעי של הדברים.
9.9
 
"
בואו נהיה כנים - כשאנו נתקלים בדבר שאיננו מבינים, אנו אוהבים לתת לו שם בלתי מובן או אפילו בלתי-ניתן להגייה.
{ מתוך הספר "היו שלום ותודה על הדגים" }
9.8
 
"
נראה לי שכל תרבות שאיבדה את ראשה עד כדי צירוף הוראות שימוש לחבילת קיסמי שיניים איננה תרבות שבה אני יכול לחיות ולהשאר שפוי.
{ מתוך הספר "היו שלום ותודה על הדגים", מפי הדמות 'וונקו השפוי' }
10
 
"
ישנה אמנות, או נכון יותר מיומנות, של לעוף. הסוד טמון ביכולת ללמוד להשליך את עצמך אל הקרקע ולהחטיא.
{ מתוך הספר "החיים, היקום, וכל השאר" }
10
 
"
עובדה ידועה היא, שהאנשים שהכי רוצים לשלוט על אנשים הם, מעצם העניין, הכי פחות מתאימים לעשות זאת. כל אחד שמסוגל להגיע לכך שיתמנה לנשיא, אסור בשום אופן להרשות לו לקבל את התפקיד.
{ מתוך הספר "המסעדה שבסוף היקום" }
10
 
"
"חתיכת כתף אולי?" הציע בעל החיים, "מטוגן ברוטב יין לבן?"

"אה, מהכתף שלך?" לחש ארתור אחוז פלצות.

"אך בוודאי, אדוני," געתה החיה בשביעות רצון, "כתפו של מישהו אחר אינה שלי להציע."
{ מתוך הספר "המסעדה שבסוף היקום" }
10
 
"
אם מישהו חושב שהוא קיפוד, סביר להניח שצריך רק לתת לו ראי וכמה תמונות של קיפודים ולהגיד לו לפתור את הבעיה בעצמו ולחזור כשירגיש טוב יותר.
{ מתוך הספר "היו שלום ותודה על הדגים" }
9.8
 
"
הסיבה שאני מכנה את עצמי בשם הילדות שלי היא כדי להזכיר לעצמי שמדען צריך להיות ממש כמו ילד. אם הוא רואה משהו, עליו לומר שהוא רואה אותו, בין אם זה מה שציפה לראות ובין אם לאו. ראה קודם, חשוב אחר כך, ולבסוף בדוק. אולם תמיד ראה תחילה. שאם לא כן תראה רק מה שציפית לראות. רוב המדענים שוכחים זאת [...] הסיבה השנייה שאני מכנה את עצמי 'וונקו השפוי' היא כדי שאנשים יחשבו שאני טיפש. זה מאפשר לי לומר מה אני רואה כשאני רואה משהו. אדם אינו יכול להיות מדען אם מפריע לו שאנשים חושבים שהוא טיפש.
{ מתוך הספר "היו שלום ותודה על הדגים" }
9.7
 
"
ברחבי אנגליה רווחת ההרגשה שהכנת כריך שהוא מעניין, מעורר תיאבון או נעים לאכילה מכל בחינה שהיא הוא חטא שרק זרים נכשלים בו. "הם צריכים להיות יבשים", זוהי ההוראה הקבורה אין שם בהכרה הלאומית הקיבוצית. "הם צריכים להיות צמיגים. אם אתה מוכרח לשמור על רעננותם, פשוט רחץ אותם פעם בשבוע."
{ מתוך הספר "היו שלום ותודה על הדגים" }
9
 
"
ארתור דנט: "בזמנים כאלה, כשאני תקוע בפתח אוויר ווגוני עם אדם מביתלג'וז, עומד למות מחנק בחלל העמוק, בזמנים כאלה אני מצטער שלא הקשבתי למה שאמרה לי אמי כשהייתי צעיר."

פורד פרפקט: "למה? מה היא אמרה לך?"

ארתור: "אני לא יודע. לא הקשבתי."
{ מתוך הסדרה "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" }
9.6