- מציג ציטוטים 1 - 6 מתוך 6 תוצאות עבור הערך ג'. ר. ר. טולקין
» סדר רשימה לפי:
"
סוג חימה אשר מתגלית רק כאשר אזרחים עשירים, שיש להם יותר מכפי שהם יכולים ליהנות, מאבדים לפתע דבר שהיה קניינם במשך זמן ארוך, אפילו אם לא השתמשו בו מעולם.
{ מתוך הספר "ההוביט" }
7.9
 
"
שלוש טבעות למלכי עלפים תחת שמי הטללים,
שבע לשרי גמדאים בניקרות עוטות-צל,
תשע לבני האדם, בני תמותה אומללים,
אחת לשר האופל על כיסאו האפל,
בארץ מורדור, שם רובצים הצללים.
טבעת אחת למשול בכולן, טבעת אחת למצאן,
טבעת אחת להשיב את כולן, באופל לכבלן,
בארץ מורדור, שם רובצים הצללים.
{ מתוך הספר "שר הטבעות: אחוות הטבעת" }
9.8
 
"
לא אומר לכם לא להזיל דמעה, משום שלא כל הדמעות רעות הן.
{ מתוך הספר "שר הטבעות: שיבת המלך", מפי הדמות 'גנדאלף' }
9.4
 
"
"כן, ככה זה", אמר סם. "ולא היינו מגיעים עד כאן אילו ידענו על זה יותר לפני שהתחלנו. אבל אני מתאר לעצמי שככה זה בדרך כלל. עלילות הגבורה בסיפורים ובשירים העתיקים, מר פרודו: הרפתקאות, ככה קראתי להן. פעם חשבתי שאלה דברים שהאנשים הנפלאים בסיפורים יצאו לחפש, מפני שזה מה שהם רצו, מפני שזה היה מרגש והחיים נעשו קצת משעממים, מן בילוי, אפשר לומר. אבל זה לא ככה בסיפורים החשובים באמת, או באלה שנשארים בזיכרון. בדרך כלל, האנשים פשוט נופלים לתוכם - זאת הדרך שנועדה להם, כפי שאתה אומר. אבל אני מתאר לעצמי שהיו להם המון הזדמנויות, כמו לנו, לחזור בחזרה, רק שהם לא ניצלו אותן. ואילו היו מנצלים אותן לא היינו שומעים עליהם, מפני שהיו שוכחים אותם. אנחנו שומעים רק על אלה שפשוט המשיכו הלאה - ולא כולם הגיעו לסוף טוב, שים לב; לפחות, לא מה שהיה נחשב סוף טוב בעיני אלה שבתוך הסיפור, לא אלה שבחוץ. אתה יודע, לחזור הביתה, למצוא שהכל בסדר גמור, אם כי לא בדיוק כפי שהיה קודם - כמו מר בילבו הזקן. אבל אלה לא תמיד הסיפורים שהכי טוב לשמוע, גם אם אלה אולי הסיפורים שהכי טוב ליפול לתוכם! הייתי רוצה לדעת, לאיזה מין סיפור נפלנו אנחנו?"

"אני תוהה", אמר פרודו. "אבל איני יודע. וזו דרכו של סיפור אמיתי. בחר לך כל אחד מהסיפורים החביבים עליך. אתה אולי יודע, או מנחש, מה טיבו של הסיפור הזה, האם צפוי לו סוף טוב או סוף מר, אך אלה שבתוכו אינם יודעים. ולא היית רוצה שיידעו".
{ מתוך הספר "שר הטבעות: שני הצריחים" }
8.3
 
"
אינני מכיר אף מחצית מכם מחצית המידה מכפי שהייתי רוצה, ואני רוחש לפחות למחציתכם מחצית החיבה שאתם ראויים לה.
{ מתוך הספר "שר הטבעות: אחוות הטבעת", מפי הדמות 'בילבו באגינס' }
9
 
"
אל תתערב בעסקי מכשפים, הם מתוחכמים ומהירי חימה.
{ מתוך הספר "שר הטבעות: אחוות הטבעת" }
7
 
1