- מציג ציטוטים 1 - 11 מתוך 11 תוצאות עבור הערך ג'ונתן ספרן פויר
» סדר רשימה לפי:
"
אנחנו חושבים שהאכילה היא מטרה חשובה כזאת. אמור לי משהו: למה חוש הטעם, הגס מכל החושים שלנו, פטור מכללי המוסר ששולטים בחושים אחרים שלנו? כשמתחילים לחשוב על זה, זה טירוף. מדוע אסור לאדם חרמן לאנוס בעל חיים כמו שלאדם רעב מותר להרוג ולאכול אותו? קל לזלזל בשאלה הזאת אבל קשה לענות עליה. ואיך תשפוט אמן שהטיל מומים בבעלי חיים בתוך גלריה משום שזה מושך מבחינה ויזואלית. כמה מרתק צריך להיות קול של בעל חיים מעונה כדי שתשתוקק כל כך לשמוע אותו? נסה לדמיין כל מטרה אחרת חוץ מחוש הטעם שבשבילה יהיה מוצדק לעשות מה שאנחנו עושים לחיות משק.
{ מתוך הספר "לאכול בעלי חיים" }
7.9
 
"
למכתב הזה הוא הכניס חוטים שבעזרתם מדד את גופו- הראש, הירך, הזרוע, האצבע, הצוואר, הכל. הוא רצה שאישן איתם תחת הכרית. הוא אמר שכשהוא יחזור, נמדוד מחדש את גופו עם החוטים, כהוכחה לכך שהוא לא השתנה.
{ מתוך הספר "הכל מואר" }
9.5
 
"
החלום על מלאכים שחולמים על גברים.
במהלך תנומת אחר הצהריים חלמתי על סולם. מלאכים ישנים עלו וירדו בו, עיניהם סגורות, נשימתם כבדה ועמומה, כנפיהם תלויות ברפיון לצדם. נתקלתי במלאך זקן. כשחלפתי על פניו, הערתי אותו והוא נבהל. הוא נראה כמו סבא שלי לפני שנפטר בשנה שעברה, כשהתפלל בכל לילה למות בשנתו. הו, אמר לי המלאך, בדיוק חלמתי עליך.
{ מתוך הספר "הכל מואר" }
7.8
 
"
סבי היה מאוהב בריחן של נשים. הוא נשא אותו על אצבעותיו כמו טבעות, ובקצה לשונו כמו מילים - שילובים לא מוכרים של ניחוחות מוכרים. כך תפסה ליסטה מקום של כבוד בזיכרונו - אף שלא היתה מיוחדת בהיותה בתולה, או מאהבת של לילה אחד - היתה היא המאהבת היחידה שגרמה לו להתרחץ.
{ מתוך הספר "הכל מואר" }
9
 
"
בעלי-חיים הם דברים שהאל מחבב, אבל לא אוהב.
{ מתוך הספר "הכל מואר" }
5.6
 
"
זאת אהבה, היא חשבה, לא? כשאתה שם לב לחסרונו של מישהו ושונא את החיסרון הזה מכל דבר? אפילו יותר משאתה אוהב את נוכחותו?
{ מתוך הספר "הכל מואר" }
9.9
 
"
זו הטרגדיה של האהבה, אי אפשר לאהוב שום דבר יותר ממשהו שמתגעגעים אליו.
{ מתוך הספר "קרוב להפליא ורועש להחריד" }
10
 
"
כל כך הרבה אנשים נכנסים ויוצאים מהחיים שלך! מאות אלפי אנשים! אתה חייב להשאיר את הדלת פתוחה כדי שיוכלו להכנס! אבל זה גם אומר שאתה חייב לתת להם ללכת.
{ מתוך הספר "קרוב להפליא ורועש להחריד" }
9.2
 
"
ביישנות זה כשאתה מפנה את ראשך ממשהו שאתה רוצה. בושה זה כשאתה מפנה את ראשך ממשהו שאתה לא רוצה.
{ מתוך הספר "קרוב להפליא ורועש להחריד" }
9
 
"
את לא יכולה להרחיק את עצמך מעצב, מבלי להרחיק את עצמך גם משמחה.
{ מתוך הספר "קרוב להפליא ורועש להחריד" }
8.9
 
"
אברום ר' נהרג בגלל תקלה בתחנת הקמח, הותיר אחריו חתולה סיאמית אבודה בת 48, חומה-צהובה, שמנמנה אבל לא שמנה, נאה, אולי קצת שמנה, עונה לשם "מתושלח", טוב, שמנה כמו פרה, המוצא הישר מוזמן להחזיק בה.
{ מתוך הספר "הכול מואר" }
9
 
1