- מציג ציטוטים 1 - 13 מתוך 13 תוצאות עבור הערך אלדוס האקסלי
» סדר רשימה לפי:
"
הם יגדלו עם מה שהפסיכולוגים נהגו לכנות שנאה "אינסטינקטיבית" לספרים ולפרחים. יהיו להם רפלקסים מותנים בלתי הפיכים. כל ימי חייהם יהיו מחוסנים מפני ספרים ומפני עולם הצומח.
{ מתוך הספר "עולם חדש מופלא" }
10
 
"
מהם הדברים החשובים יותר שיש לאומרם? ואיך אפשר לכתוב כתיבה חזקה יותר על הדברים שאנחנו אמורים לכתוב עליהם? מילים יכולות להיות כקרני-רנטגן. אם משתמשים בהן כהלכה - הן יכולות לחדור מבעד לכל דבר. אתה קורא ונפגע. זה אחד הדברים שאני מנסה ללמד את תלמידי - כיצד כותבים בצורה חודרת. אבל איזה צורך יש, לכל הרוחות, בכתיבה חודרת, כשאתה כותב מאמר על זמרה קהילתית או על המצאה חדשה בתחום מכשירי-ריח?
{ מתוך הספר "עולם חדש מופלא", מפי הדמות 'הלמהולץ ווטסון' }
10
 
"
אני מתכוון להרגשה מוזרה שעולה בי לפעמים, הרגשה כי יש לי דבר חשוב לומר וכי יש לי הכוח לומר אותו – אלא שאין אני יודע מהו הדבר ואין אני מסוגל לעשות שימוש בכוח הזה. אילו הייתה איזו דרך כתיבה אחרת... או נושאים אחרים לכתוב עליהם.
{ מתוך הספר "עולם חדש מופלא", מפי הדמות 'הלמהולץ ווטסון' }
10
 
"
אנו עוסקים גם ביעוד והתניה. התינוקות מגיעים להרקה כיצירי אנוש בעלי יעוד חברתי, כבעלי סוג אלפא או אפסילון, כפועלי ביוב לעתיד או כ..." הוא עמד לומר "פקחים כלל עולמיים לעתיד", אך חכך בדעתו ואמר, "מנהלי מדגרות לעתיד".
{ מתוך הספר "עולם חדש מופלא" }
7.4
 
"
ורדים ונופים, הסביר להם, יש בהם מגרעת חמורה: ההנאה מהם היא חינם. אהבת הטבע אינה מספקת עבודה למפעלים. הוחלט לבטל את אהבת הטבע, אך לא לפגוע בנטייה לצרוך אמצעי תחבורה.
{ מתוך הספר "עולם חדש מופלא" }
9.7
 
"
אחד מתפקידיו העיקריים של ידיד, הוא לספוג (בצורה ממותנת וסמלית) אותם עונשים שרוצים היינו, אלא שאין אנו יכולים, להביא על ראש שונאינו.
{ מתוך הספר "עולם חדש מופלא" }
8
   
"
העובדה שבני אדם לא לומדים כלום ממה שההיסטוריה מנסה ללמד אותם, היא למעשה השיעור החשוב ביותר שאפשר ללמוד מההיסטוריה.
9.6
 
"
עובדות לא מפסיקות להתקיים רק מפני שמתעלמים מהם.
9.3
 
"
ניסיון הוא לא מה שקורה לך אלא מה שאתה עושה כשזה קורה לך.
10
     
"
יש רק פינה אחת ביקום, שאתה אחראי לשיפורה - העצמי שלך!
8.4
 
1