- מציג ציטוטים 80 - 90 מתוך 310 בקטגוריית חיות, בריאות וטבע
» סדר רשימה לפי:
"
עד שמישהו יוכל להפריד, במשפט נתון, בין הצורה לתוכן, אני אמשיך לטעון ששתי המלים הללו משוללות משמעות. אין מחשבות יפות בלי צורות יפות, ולהפך. בממלכת האמנות היופי מפעפע דרך הצורה.
{ מתוך "מכתב אל הגברת לואיז קולה" }
6.3
 
"
אין נושאים יפים או בזויים, ואפשר כמעט לקבוע כאקסיומה שמנקודת ראותה של האמנות הטהורה אין נושאים בכלל, שכן הסגנון עצמו הוא לבדו דרך מוחלטת לראות את הדברים.
{ מתוך "מכתב אל הגברת לואיז קולה" }
- -
 
"
הראו לי תענוג הדומה לארוחת-הערב, אשר מגיעה בכל יום ונמשכת שעה.
8
 
"
אין זו הפעם הראשונה שאני מאחר לעבודה. והסיבה היא שאני מתעורר באיחור לעתים. כי רוב החלומות הם בשעות הבוקר דווקא, וקשה לי לוותר עליהם. אני שוכב ער, שרוי כמו באד חם, כמו באמבטיה, ומנסה לברר לי אותם, לזכור, לשחזר. לפעמים הם קרעים-קרעים, ועלי לאחותם. לפעמים הם נמלטים ממני, ואני רודף אחריהם כמו אחר דף תלוש מספר, שהרוח מעיפה אותו והוא מתגולל ונחבט לארץ, כמעט נתפס, ושוב עף ונמלט.
{ מתוך הספר "עשהאל" }
8.8
 
"
זה כעשר שנים אני מרגיש במידה גדלה והולכת שאינני בקו הבריאות. ההרגשה הנוחה שגופךָ נשמע לך מכל הבחינות, שגופך פועל גם בלי שאתה שם לב אליו ודואג לו כל הזמן, ההרגשה הנוחה הזאת, שרוב בני-האדם שואבים ממנה תמיד את עליזותם ובייחוד את היכולת להתנהג בחופשיות - ההרגשה הנוחה הזאת חסֵרה לי.
{ מתוך הספר "מכתבים אל פליצה" }
8.5
 
"
כל התקדמות גדולה בשטח המדע, נבעה מהעזה חדשה של הדמיון.
{ מתוך המאמר "החיפוש אחר ודאות" (1933) }
9.7
 
"
הם משקרים בנוגע למריחואנה; אומרים לך שזה הופך אותך לחסר מוטיבציה. שקר! כשאתה ב-"היי", אתה יכול לעשות בדיוק את אותם דברים שאתה יכול לעשות בדרך כלל - זה פשוט שאתה מבין שזה לא שווה את המאמץ הארור. יש הבדל.
10
 
"
"אל אלוהים", מילמל והצטלב, "אילו שערים נפתחים לפנינו בחלומות, אילו כנפים! אלוהים, אם כותב אתה בספריך גם את חלומותינו, אזי אבדנו!"
{ מתוך הספר "פאפא יאנארוס" }
6.7
 
"
אילו רק ידענו, אדון, מה אומרות האבנים, מה אומרים הגשם והפרחים. אפשר שהם קוראים - קוראים לנו - ואנו איננו שומעים אותם. מתי תיפתחנה זרעותינו לחבק את הכל - את האבנים, את הגשם, את הפרחים, ואת בני-האדם? מה דעתך על כך, אדון? ומה אומרים ספריך על כך?
{ מתוך הספר "זורבה היווני", מפי הדמות "אלכסיס זורבה" }
10
 
"
בני האדם הופכים כה מותנים לראיית היקום במונחים של פיסות קטנות מתויגות, עד שהם נוהגים כאילו היקום הוא למעשה אותן פיסות. העדשה אשר באמצעותה אנו תופסים את היקום חייבת להיות פונקציה ישירה של אותו יקום. אם אנו מעוותים את העדשה, איננו משנים את היקום; אנחנו משנים רק את הדרך שבה אנו מסתכלים בו.
{ מתוך הספר "יוצרי האלים" }
- -