- מציג ציטוטים 60 - 70 מתוך 310 בקטגוריית חיות, בריאות וטבע
» סדר רשימה לפי:
 
"
לרגע חשתי כי מכל עונות השנה הסתיו הוא האהוב עלי ביותר. אולי משום שאין יופי בלא כאב. נראה שכאשר הכל פורח, שוב אין מיצוי של היופי. הכל שוקע באדישות מלאה, דשנה, המקהה כל תחושה עמוקה באמת.
{ מתוך הספר "העולם היה בתוכי" }
7.7
 
"
השעה מאוחרת, ואני רוצה כל כך לשקוע לתוך מין תהום של שינה כבדה ללא חלומות. בבוקר, כאשר אני מתעורר, יש ואני מופתע; האם באמת ישנתי, או פשוט חדלתי מהיות כל אותן שעות.
{ מתוך הספר "העולם היה בתוכי" }
7.7
 
"
בוטניקה היא האמנות של לייבש צמחים בין דפי נייר, ולקלל אותם ביוונית או בלטינית.
8.7
 
"
מסעות מעידים פחות על סקרנות באשר לדברים שנראה, ויותר על שעמום מהדברים שאנו עוזבים.
7.7
 
"
במחשבותיו, ספד הרמן לעכבר שחלק נתח מחייו עמו, ושבגללו, עזב את העולם. "מה הם יודעים - כל המשכילים, כל הפילוסופים, כל מנהיגי העולם - על שכמותך? הם שיכנעו את עצמם שהאדם, רב-הפושעים שבמינים, הוא נזר הבריאה. כל שאר היצורים נבראו אך ורק כדי לספק לו מזון, ביגוד; כדי לעבור ייסורים, להיכחד. בהקשר שלהם, כל בני-האדם הם נאצים; עבור החיות טרבלינקה היא נצחית.
{ מתוך הספר "כותב המכתבים" }
9
 
"
אם יש לי אמונה כלשהי בחיי-נצח, היא שכמה כלבים שהכרתי יגיעו לגן-עדן ומעט, מעט מאוד אנשים.
10
 
"
הם אינם נכנסים למסעדה כדי לקבל יופי או אקזוטיקה, אלא כדי לאכול מאכלים פשוטים כגון עוברים של ציפורים שאינן מסוגלות לעוף, איברים קצוצים בעורות נחש, פרוסות של חזיר הבר וזרעוני עשב שרופים הטבולים בשומן מן החי, או בעגה שלהם, ביצים, רוטב, נקניק ותבלינים.
{ מתוך הספר "תרועת מוות" }
9.5
 
"
זהו המאבק הנצחי והבלתי מאוזן שבין הביקורת והיצירה, שבין המדע והאמנות, ואשר בו צודק המדע תמיד מבלי להביא בכך תועלת כלשהי למישהו.
{ מתוך הספר "מתחת לגלגל" }
7.8
 
"
לפעמים אנו חושבים על אנשים כאילו הם כרטיסי הגרלה שנועדו להגשים את החלומות המגוחכים שלנו.
{ מתוך הספר "יונה ונער" }
9.1