- מציג ציטוטים 90 - 100 מתוך 310 בקטגוריית חיות, בריאות וטבע
» סדר רשימה לפי:
"
הממשלה לא רוצה שתשתמשו בסמים שלכם. הם רוצים שתשתמשו בסמים שלהם. ובגלל זה כל לילה, אתם צופים בטלויזיה בתשדיר פרסומת לתרופות שמנסה לגרום לכם התמכרות לאיזה זבל חוקי, והם ממשיכים להקריא סימפטומים, עד שהם מגיעים למשהו שאתם סובלים ממנו. "אתה עצוב? אתה בודד? אתה סובל מהזעת יתר ברגליים? חם לך? קר לך? ממה אתה סובל? אתה רוצה את הגלולה הזו?"
8.4
 
"
אני מרגיש עד מאוד כי כל שאלת הבריאה היא עמוקה מדי עבור השכל האנושי. באותה מידה יכול כלב להפוך במוחו של ניוטון! יאמין ויקווה כל אדם את אשר הוא יכול.
7.6
 
"
אין הרבה הנאה ברפואה, אך יש די והותר רפואה בהנאה.
8.6
 
"
אומנות הרפואה מורכבת משמירה על החולה משועשע, בעוד הטבע מרפא את מחלתו.
6.7
 
"
המסתורין הוא הדבר היפה ביותר שביכולתנו לחוות. זהו המקור לכל אומנות אמיתית ולכל המדע.
9.6
 
"
[על אוסטרליה:] האדמה כאן כה נדיבה; דגדג אותה עם מעדר והיא תצחק עם יבול.
8.5
 
"
הסיבה שאני מכנה את עצמי בשם הילדות שלי היא כדי להזכיר לעצמי שמדען צריך להיות ממש כמו ילד. אם הוא רואה משהו, עליו לומר שהוא רואה אותו, בין אם זה מה שציפה לראות ובין אם לאו. ראה קודם, חשוב אחר כך, ולבסוף בדוק. אולם תמיד ראה תחילה. שאם לא כן תראה רק מה שציפית לראות. רוב המדענים שוכחים זאת [...] הסיבה השנייה שאני מכנה את עצמי 'וונקו השפוי' היא כדי שאנשים יחשבו שאני טיפש. זה מאפשר לי לומר מה אני רואה כשאני רואה משהו. אדם אינו יכול להיות מדען אם מפריע לו שאנשים חושבים שהוא טיפש.
{ מתוך הספר "היו שלום ותודה על הדגים" }
9.7
 
"
בין כותלי בית הספר המפגש ביני לבין חברי הוא סטרילי. שולחנות העבודה (אלה שהיו פעם מעץ צבוע ירוק והיום פשוט פורמיקה) עדיין מלמדים את הילד את גבולות המגע הבין-אישי. ילדים עדיין חורצים בשולחן קו עבה, בינם לבין שכנם לספסל ואומרים זה לזה "אני עד כאן, אתה מכאן". בטיול מיטשטש החיץ. אחד מושיט לשני יד, עוזר לו לעבור מכשול קשה. חולקים אוכל זה עם זה, פורסים לרעב לחם בסולידריות שאין לה תחליף, במהלכו של קטע קשה, ויש קטעים קשים, לומדים להכיר ולהתחשב בחולשותיו של הזולת. או לכבד את תכונותיו האישיות. בטיול, בחוץ, במרחב שבין קו האופק למרחבי הרקיע מתגלים ילדים חבויים. אלה שביום יום נדחקים לעתים לשולי החברה, כי מלכת הכיתה או מלך הבנים מאפילים עליהם, הופכים לרגע למוליכי דעת קהל ודמויות אהודות ואהובות.
{ מתוך עיתון ''הארץ'' (ה-27 במאי, 1994) }
9
 
"
מי שמטייל במדבר,
לפי ספר תיירות או ספר היסטוריה,
כמו שוכב עם אישה,
לפי ספר תנוחות.
{ מתוך השיר "מי" }
9.2
 
"
דור הולך ודור בא והארץ לעולם עומדת.
{ פרק א', פסוק ד' }
10