- מציג ציטוטים 1 - 10 מתוך 310 בקטגוריית חיות, בריאות וטבע
» סדר רשימה לפי:
"
ההרים הם שאיפתה הנואשת של האדמה להגיע אל אשר לא יוגע.
8.7
 
"
רק זה מה שחסר לי בחיים, להגשים חלומות.
{ מתוך הספר "כימים אחדים", מפי הדמות 'עודד' }
9
 
"
נשימות עמוקות, לבדן, יש בכוחן להפוך אדם חלש לחזק וחולה לבריא.
8.1
 
"
שנינו הלכו - כאחד. אי שם במרחק זימרה השמש, שירתה נישאת קלושות מבעד לערפל; כל הדברים סביבנו עטרו צבעים שופעים; פנינה, מופז, חכלילי, אדום. היקום כולו היה אישה אינסופית ואנו ברחמה נמצאים, כאילו טרם נולדנו, מבשילים בשמחה. והיה לי ברור, ברור ללא עוררין, שהדברים כולם היו מיועדים לי: השמש, הערפל, החכלילי, המופז - כולם היו מיועד לי.
{ מתוך הספר "אנחנו" }
9.5
 
"
אנחנו חושבים שהאכילה היא מטרה חשובה כזאת. אמור לי משהו: למה חוש הטעם, הגס מכל החושים שלנו, פטור מכללי המוסר ששולטים בחושים אחרים שלנו? כשמתחילים לחשוב על זה, זה טירוף. מדוע אסור לאדם חרמן לאנוס בעל חיים כמו שלאדם רעב מותר להרוג ולאכול אותו? קל לזלזל בשאלה הזאת אבל קשה לענות עליה. ואיך תשפוט אמן שהטיל מומים בבעלי חיים בתוך גלריה משום שזה מושך מבחינה ויזואלית. כמה מרתק צריך להיות קול של בעל חיים מעונה כדי שתשתוקק כל כך לשמוע אותו? נסה לדמיין כל מטרה אחרת חוץ מחוש הטעם שבשבילה יהיה מוצדק לעשות מה שאנחנו עושים לחיות משק.
{ מתוך הספר "לאכול בעלי חיים" }
7.9
 
"
הטבע הוא חופשי, שום חיה איננה נזקקת לרישיון כדי לטייל בג'ונגל
{ מתוך הספר "וידוי" }
7.4
 
"
מארלי העניק לנו מתנה - מתנה שלא תסולא בפז, ועם זאת היא ניתנה לנו בחינם. הוא לימד אותנו את אמנות האהבה ללא תנאי. איך מעניקים אותה, איך מקבלים אותה. במקום שבו קיים דבר כזה, כל השאר כבר מסתדר בעצמו.
{ מתוך הספר "מארלי ואני" }
10
 
"
הבטח לי דבר אחד, נילס, לזכור תמיד: השמים, האדמה, האגמים, ההרים לא ניתנו רק לבני האדם. הם ניתנו גם לבעלי החיים: לציפורים ולדגים ולכל מי שנשמה באפו. לעולם אל תשכח את זה, נילס!
{ מתוך הספר "מסע הפלאים של נילס הולגרסון הקטן ואווזי הבר" }
9.6
 
"
מסע זה מה שאני, זה מה שאתה, זה מה שהוא.
{ מתוך הספר "תותים" }
9.5
 
"
יום אחד אחרי שנדע לשלוט ברוח, בגלים, בגיאות ובשפל, ובכוח הכבידה, נרתום את האנרגיה של האהבה לצרכינו. ואז, בפעם השנייה בתולדות העולם, האדם יגלה את האש.
{ מתוך הספר "האבולוציה של הצניעות" }
8.7