- מציג ציטוטים 10 - 20 מתוך 91 בקטגוריית אמת
» סדר רשימה לפי:
"
משום שלא כל האמיתות נועדו לאוזניי כולם, ולא כל השקרים נחשפים על ידי נפש צדיק; והנזירים, בסופו של עניין, נמצאים בחדר הכתיבה של המנזר כדי להוציא לפועל משימות מדויקות, אשר דורשות קריאה של כרכים מסוימים ולא אחרים, ואל להם להתחיל לרדוף אחר כל דבר מתוך סקרנות בלתי נשלטת, אם בגלל חולשה אינטלקטואלית, או מחמת גאווה או עידודו של השטן.
{ מתוך הספר "שם הוורד" }
9.6
 
"
אנו בני האדם מוכנים להאמין בכל מלבד האמת.
{ מתוך הספר "צלה של הרוח" }
9.8
 
"
אני עצמי, יהיו ייסורי הנפש הכרוכים בכך אשר יהיו, תמיד אני רוצה לדעת את האמת כולה, לדעת את הרע מכל ולהכין את עצמי לקראתו.
9.8
 
"
טבעו של האדם הוא לשקוע באשליית התקווה והגאווה. אנו נוטים בנקל לעצום את עינינו לנוכח אמת צורבת, ולהאזין לשירת הסירנה עד שזו הופכת אותנו לחיות. האם כך ינהגו אנשי-דעת, המשתתפים במאבק עצום ומפרך לחירות? האם נסכים להיות חלק מאותם אלו אשר אף שיש להם עיניים, אינם רואים, ואף שיש להם אוזניים, אינם שומעים, את אותם דברים אשר נוגעים עד לאין שיעור בישועתם הזמנית? עד כמה שהדבר נוגע לי, על אף הצער שהדבר עשוי לגרום, אני רוצה לדעת את האמת כולה; לדעת את הגרוע מכל, ולהתכונן אליו.
{ מתוך נאום "תנו לי חירות או תנו לי מוות!" (23 במרץ, 1775) }
9.4
 
"
להגיד את האמת זה יפה מאוד, אבל לא צריך לעשות מזה הרגל.
{ מתוך הספר "יונה ונער" }
8.6
 
"
ואולם בהיסטוריה מגיעה תמיד השעה שבה מי שמעז לומר ששתיים ועוד שתיים הן ארבע משלם בחייו. המורה יודע זאת היטב. והשאלה איננה מהו השער או מהו העונש שצפוי לטיעון הזה. השאלה היא אם שתיים ועוד שתיים הן ארבע - כן או לא.
{ מתוך הספר "הדבר" }
9
 
"
נטשתי את חיפושיי אחר האמת, וכעת אני מחפש פנטזיה טובה.
9.9
 
"
הבעיה עם להיות חף-מפשע היא שאתה תקוע, פחות או יותר, עם האמת.
{ מתוך הספר "דולורס קלייבורן" }
10
 
"
אינני מתרעמת על אוהבי האמת אלא על האמת עצמה. איזו הקלה או נחמה יש באמת בהשוואה לסיפור? איזו תועלת מביאה האמת בחצות הלילה, בחושך, כשהרוח שואגת בארובה כמו דוב מרוגז? כשהברקים מטילים צללים על הקיר והגשם נוקש על החלון בציפורניו הארוכות? לא. כשהפחד והקור מקפיאים אותך באכזריות במיטה כמו פסל, אין לצפות שהאמת האכזרית במערומיה תמהר לבוא לעזרתך. אז את זקוקה לנחמה הרכה והמלטפת של הסיפור. לביטחון המפייס והמערסל של השקר.
{ מתוך הספר "הסיפור השלושה עשר" }
8.7
 
"
תמיד אהבתי את האמת בתשוקה כה גדולה, עד שלעתים נעזרתי בשקרים כדי להחדיר אותה במוחות שלא ידעו על קסמיה.
8.6