- מציג ציטוטים 10 - 20 מתוך 59 בקטגוריית דת
» סדר רשימה לפי:
"
הדת נחשבת בעיני ההמונים כנכונה, בעיני הפיקחים כשקרית ובעיני המנהיגים כמועילה.
8.9
 
"
היהודי אינו לומד מן ההיגיון אלא מן הקטסטרופה. הוא אינו פותח מטריה למראה שמים מעוננים, אלא נרטב תחילה ואז לוקה בדלקת ריאות.
6.4
 
"
הדת של דור אחד, היא השעשוע הספרותי של הדור הבא.
8.4
 
"
היכולת לחוש כי מאחורי כל דבר שאפשר לחוות נמצא משהו שמוחנו אינו מסוגל לתפוס. משהו שיופיו ושגיבותו מגיעים אלינו רק בעקיפין ובהשתקפויות רפות, זוהי דתיות, במובן הזה אני דתי.
9.3
 
"
העובדה שאדם מאמין מאושר יותר מאדם ספקן, אינה משמעותית יותר מהעובדה שאדם שיכור מאושר מאדם פיכח.
9.2
 
"
בכל כפר ישנו לפיד - המורה; ובכל כפר מכבה הלפיד - כוהן הדת.
8.9
 
"
כמיהה, חיפוש וביקוש אחרי הדרך הנכונה, אין אני רואה בכך משום תופעה דתית.
8.4
 
"
ספק הוא חלק מכל דת. כל הוגי הדעות הדתיים הטילו ספק.
{ מתוך עיתון ''ניו-יורק טיימס'' (ה-3 בדצמבר, 1978) }
8.2
 
"
אם אתה מדבר אל אלוהים, אתה דתי; אם הוא מדבר אליך - אתה פסיכופט.
{ מתוך הסדרה "האוס", מפי הדמות 'גרגורי האוס (עונה 2, פרק 19) }
9.5
 
"
אם הסטטיסטיקה מדויקת הרי שהיהודים הם רק אחוז אחד של הגזע האנושי. כוכב קטן מהבהב, עכור ועלוב, האובד בזוהר שביל החלב. הגיוני שכמעט ולא היה צריך לשמוע אודות היהודי, אבל שומעים, ותמיד שמעו עליו. הוא זוהר ככוכב לכת בשמיים לא פחות מן המעצמות הגדולות. חשיבותו המסחרית מרקיעה שחקים בחוסר כל יחס למספרו באוכלוסייה הכללית. תרומתו לרשימת הכבוד של אישים בספרות, מדע, אומנות, מוסיקה, כלכלה, רפואה ומדעי הרוח חורגת מכל קנה מידה. הוא ידע להילחם על נפשו, בכל הדורות, גם כאשר ידיו כפותות לאחור. מותר לו להתהדר בכך. המצרים, הבבלים והפרסים קמו בזמנם, מילאו את שמינו ככוכבי שביט עד שזיוום דעך ונמוג לחלוטין; בעקבותיהם באו היוונים והרומאים ברעמים כבירים עד שנשתתקו ונעלמו; עמים אחרים זינקו והחזיקו בלפיד הגדול עד שכבּה, וכיום הם יושבים בחשכה תחת השמש. היהודי ראה את כולם, ניצח את כולם ועוד איננו מראה סימני התדרדרות, גם לא תופעות שלזיקנה, לא תשישות ולא אובדן תנופה. ערנותו לא כהתה וחכמתו לא פגה. כל הברואים חדלים פרט ליהודי, כל עוצמה כורעת רק שלו שרירה וקיימת. מהו סוד חיי הנצח?
{ מתוך המאמר "בנושא היהודים" }
9.7