- מציג ציטוטים 1 - 10 מתוך 59 בקטגוריית דת
» סדר רשימה לפי:
"
[על הכנסייה:] המר אדם - והמרת יחיד, המר ילד, והמרת את לוח הכפל.
5.3
 
"
ואין ליהודי עיניים? אין ליהודי ידיים, איברים, צורה, חושים, מאוויים, רגשות? ולא כמו הנוצרי מאותו הלחם הוא אוכל, באותם כלי נשק הוא נפצע, באותן מחלות הוא מתייסר, באותן רפואות הוא מתרפא, באותו קיץ חם לו ובאותו חורף קר לו? אם תדקרו אותנו - לא נזוב דם? אם תדגדגו אותנו - לא נצחק? אם תרעילו אותנו - לא נמות? ואם תתעללו בנו - האם לא נתנקם?
{ מתוך המחזה "הסוחר מוונציה" }
9.6
 
"
[פגישה רשמית עם האפיפיור פאול ה-6, ה-20 בינואר, 1973:] איש הצלב, שעומד בראש הכנסיה שצלב הוא סימלה, שתחתיה נהרגו דורות יהודים. אני לא יכולתי להתחמק מההרגשה, זה תקוע איתי. והוא הרגיש זאת - כשיהודיה יושבת מולו.
7.3
 
"
הדת היא עלבון לכבוד העצמי האנושי. איתה או בלעדיה, תמיד יהיו אנשים טובים שיעשו מעשים טובים ואנשים רעים שיעשו מעשים רעים. אבל כדי שאנשים טובים יעשו מעשים רעים, לכך יש צורך בדת.
7.9
 
"
אני יכול לנבא כמעט מילה במילה מה יאמרו הצליינים היקרים, כשיראו את ירושלים, מפני שמצויים בידי הספרים, שמהם הם גונבים את דעותיהם.
{ מתוך הספר "מסע תענוגות לארץ הקודש" }
8.6
 
"
אין במדינה [ארה"ב] אנשים פטריוטים יותר מאלו שמוצאם עברי, ואשר שירתו יחד איתי תחת אותן פקודות, או תחת פיקודי.
6.7
 
"
עבור רוב האנשים, מתוך הכרח, לחם ובשר הם בעדיפות ראשונה, דת שנייה.
{ מתוך המאמר "בנושא היהודים" }
8.4
 
"
אני משוכנע שברוסיה, באוסטריה ובגרמניה תשע עשיריות מהעוינות כלפי יהודים נובעת מאי-היכולת של הנוצרי הממוצע להתחרות בהצלחה עם היהודי הממוצע בעסקים, עסקים הוגנים או מפוקפקים כאחד.
{ מתוך המאמר "בנושא היהודים" }
8.6
 
"
כשיהודי נצרך לקבץ נדבות, אחיו מושיעים אותו מהצורך לעשות כן. מוסדות הצדקה היהודיים נתמכים בכסף יהודי, ובשפע. הם אינם מכריזים על כך בחוצות העיר; זה נעשה בצנעה; מבלי לנדנד, להציק או להטריד אותנו. הם נותנים לנו מנוחה, ומעמידים לנו דוגמא - דוגמא אשר איננו מצליחים לחקות; משום שמטבענו איננו נותני חינם, ועל מנת שנעזור לאביון יש לצוד את תשומת לבנו לאט ובהתמדה.
{ מתוך המאמר "בנושא היהודים" }
9.6
 
"
דת אשר מפחדת ממדע מכפישה את אלוהים ולמעשה - מתאבדת.
8.6