- מציג ציטוטים 110 - 120 מתוך 430 בקטגוריית כלכלה, עסקים ומשפט
» סדר רשימה לפי:
"
הטענה שאין עשן בלי אש היא בלתי נכונה ובלתי הוגנת. אך כאשר בוקע ממקום כלשהו עשן מצחין, חיוני לדעת עליו בהקדם, על מנת שנוכל לברר אם יש מאחוריו אש, ולכבותה בעודה באיבה. לכן יש גלאי עשן.
8.8
 
"
אם אדם ניצל את כוחו הפוליטי או הכלכלי למטרות מושחתות הוא בוודאי ינצל אותו כדי לנסות לחמוק מאימת הדין, בין על ידי טשטוש מעלליו, ובין על ידי לחץ על גורמי האכיפה כדי שהם יטייחו אותם.
8.3
 
"
אם הדולר יהיה שווה הרבה פחות, נמכור "See's Candy" בעבור יותר כסף. כלומר, לא תהיה זו תוספת של דולרים אמיתיים, אבל - אם מישהו מוכן לוותר על חמש-עשרה דקות או חצי מזמן העבודה שלו כדי לקנות קילו של המוצר הזה, או שש פחיות של המוצר ההוא - הם יעשו בדיוק את מה שעשו עד כה, והלכה למעשה, זה לא משנה אם ישתמשו בשיני כרישים בתור כסף. משתמע מכך שהנכסים הטובים ביותר שיש לך בזמן מיתון הם הכישורים שלך. אם אתה הרופא הכי טוב בעיר, או עורך-הדין הכי טוב בעיר, או השדרן הכי טוב בעיר - או כל דבר אחר - תמיד תחזיק באחוז מסוים מהמשאבים של החברה. הכישורים הם הדבר החשוב ביותר; אבל אם אין לך אף כישרון, כמוני, אתה מנסה לקנות חלקים מהכשרון של אחרים.
8.7
 
"
כשיש לך משהו קצת מוזר, שאיננו דומה לשום דבר, אתה מתחיל לקוות שיש לו כל מיני כוחות.
{ מתוך הספר "כל החיים לפניו" }
7.9
   
"
כל עוד עובדים, לא מסתכלים לחיים בעיניים.
{ מתוך הספר "יונה ונער" }
10
 
"
האמת איננה הערך היחיד. המשפט אינו מבוסס על הגישה כי תתגלה האמת, גם אם ייחרב העולם. האמת איננה הערך היחיד אשר התהליך השיפוטי צריך להגשימו. במקרים מסוימים עלול גילוי האמת לפגוע קשות בפרט, בכבודו, בחירותו, בשלמותו הגופנית והנפשית, בפרטיותו ובשמו הטוב - עד כי המשפט מוכן לוותר על גילוי האמת. ההתחשבות בערכים אלה אינה נעשית בדרך של העדפתם על-פני האמת. ההתחשבות נעשית בדרך של איזון בינם לבין האמת. המשפט מתרחק מערכים מוחלטים ומחפש פשרה המשקפת את מלוא המורכבות של הקיום האנושי - בין ערכים מתנגשים. דווקא החיפוש אחר ערכים - ובהם החיפוש אחר האמת - מביא את המשפט לצורך לאזן בין ערכים מתנגשים. במקום בו קיים ערך, קיים גם ערך נוגד. התזה מלווה תמיד על-ידי האנטיתזה. המשפט מחפש את הסינתזה.
8.3
 
"
מומחה לכלכלה הוא מי שיידע מחר, למה הדברים שחזה אתמול לא התגשמו היום.
9.9
 
"
מה הדרך הטובה לטפס על הר? רק טפס עליו ואל תהרהר בדבר.
{ מתוך הספר "המדע העליז" }
9.6