- מציג ציטוטים 20 - 30 מתוך 180 בקטגוריית דת ואמונה
» סדר רשימה לפי:
"
גם כי-אלך בגיא צלמוות, לא-אירא רע -- כי-אתה עימדי.
{ פרק כ"ג, פסוק ד' }
9.4
 
"
שאלתי את אמא אם אלוהים הוא שחור או לבן. אנחה עמוקה "אוי ילד... אלוהים לא שחור. הוא לא לבן. הוא רוח." "והוא אוהב יותר אנשים שחורים או לבנים?" "הוא אוהב את כל האנשים, הוא רוח." "מה זה רוח?" "רוח זה רוח." "איזה צבע יש לרוח של אלוהים?" "אין לו צבע," אמרה. "אלוהים הוא בצבע המים. למים אין צבע."
{ מתוך הספר "צבע המים" }
7.8
 
"
לדעתי אלוהים הוא משהו שהאנשים משתמשים בו כדי לברוח מהמציאות. אני חושב שהאמונה מאפשרת לאנשים להכחיש את מה שעומד להם ממש מול העיניים, והדבר הזה, החיים האלה, הקיום הזה, ההכרה הזאת, או כל מילה אחרת שמתארת את זה, זה כל מה שיש. זה מה שיש ורק זה. לדעתי אנשים מאמינים משום שהם רוצים וצריכים להאמין במשהו, ולא חשוב במה. כשלא מאמינים - החיים קשים ומדכאים ואכזריים.
{ מתוך הספר "מיליון רסיסים קטנים" }
7.4
   
"
את מאורעות העתיד אין אנו יכולים להסיק ממאורעות העבר - אמונה בהקשר סיבתי, היא אמונה טפלה.
{ מתוך הספר "מאמר לוגי פילוסופי" }
7.7
   
"
כאשר אני נשאל האם אני אתיאיסט, אני נוקט באסטרטגיה משעשעת ומצביע על כך שהשואל גם הוא אתיאיסט כשהוא חושב על זאוס, אפולו, אמון רע, בעל ועגל הזהב.
8.8
 
"
הדת של דור אחד, היא השעשוע הספרותי של הדור הבא.
8.4
 
"
היכולת לחוש כי מאחורי כל דבר שאפשר לחוות נמצא משהו שמוחנו אינו מסוגל לתפוס. משהו שיופיו ושגיבותו מגיעים אלינו רק בעקיפין ובהשתקפויות רפות, זוהי דתיות, במובן הזה אני דתי.
9.3
 
"
אינני מנסה לדמיין אלוהים אישי - די לי לעמוד אחוז יראה מול מבנהו של העולם ככל שהוא מתיר לחושים הלא מספיקים שלנו להעריך אותו.
9.5