- מציג ציטוטים 1 - 10 מתוך 197 בקטגוריית ספורט ורכבים
» סדר רשימה לפי:
"
הוא סיפר לה על פטרוסיאן, שאפילו בעת שמצבו היה גרוע, ויריבו נעץ את עיניו בלוח השחמט, הוא יכול היה לשכנע אותו שהוא מכין איזו מהלומת אמן ולאלץ אותו לשגות.
{ מתוך הספר "המתווך" }
8
 
"
אני תומך מושבע של בהירות מחשבה קלאסית. התוכן של משחק צריך להיות חיפוש אחר האמת, וניצחון הוא הוכחה של צדקתו. שום דמיון עשיר ככל שיהיה, שום טכניקה, מיומנת ככל שתהיה, שום חדירה אל תוך הפסיכולוגיה של היריב, עמוקה ככל שתהיה, אינם יכולים להפוך שחמט ליצירת אמנות, אם האיכויות האלה אינן מובילות למטרה העיקרית - החיפוש אחר האמת.
10
 
"
‎"אהוב אותנו כשאנחנו שחורים," מבקשים כלי השחמט, "כאשר אנו לבנים כולם אוהבים אותנו."
6.7
 
"
מעקפים הם אמצעים המאפשרים לאנשים לעשות במהירות רבה את הדרך מנקודה א' לנקודה ב', בזמן שאנשים אחרים עושים במהירות רבה את דרכם מנקודה ב' לנקודה א'. אנשים הגרים בנקודה ג' שהיא נקודה העומדת ביניהן בדיוק, נוטים לעיתים תכופות לתהות מה מושך כל כך בנקודה א' וגורם לאנשים רבים כל כך מנקודה ב' להיות נלהבים כל כך להגיע אליה, ומה מושך כל כך בנקודה ב' הגורם לאנשים רבים כל כך מנקודה א' לרצות להגיע אליה. פעמים רבו היו רוצים, שאנשים יבררו לעצמם אחת ולתמיד היכן, לכל הרוחות, הם רוצים להיות.
{ מתוך הספר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" }
9.6
 
"
קבוצת כדורגל היא כמו אישה יפה. אם אתה לא מזכיר לה את זה, היא שוכחת שהיא יפה.
7.5
   
"
[לקראת משחק בין מנצ'סטר יונייטד לאינטר מילאן (1999):] כשאיטלקי אומר לי שיש פסטה על הצלחת, אני בודק מתחת לרוטב. הם המציאו את מסך העשן.
6.3
 
"
כשאתה ילד ומגיע לברצלונה, הדבר הראשון שמלמדים אותך זה: לחשוב, לחשוב, לחשוב. ומהר. מגיל עשר מלמדים אותנו שזו בושה לאבד את הכדור.
8
   
"
[לאחר פציעתו של שחקן:] אולי יצאה תולעת מהדשא ועקצה אותו.
{ מתוך שידור "ליגת העל בכדורגל" (מכבי חיפה - הפועל ת''א, 08.11.10, ערוץ 1) }
8