- מציג ציטוטים 1 - 10 מתוך 11 בקטגוריית יצירה
» סדר רשימה לפי:
"
שמעתי את נשמתי שרה מאחורי עלה, קטפתי את העלה, אבל אז שמעתי אותה שרה מאחורי ווילון. קרעתי את הווילון, אבל אז שמעתי אותה שרה מאחורי חומה. ניתצתי את החומה, ושמעתי את נשמתי שרה כנגדי. בניתי את החומה, תיקנתי את הווילון, אבל לא הצלחתי להשיב את העלה למקומו. אחזתי אותו בידי ושמעתי את נשמתי שרה כנגדי בעוצמה. ככה זה כשלומדים בלי חבר.
{ מתוך הספר "ספר החמלה" }
9.3
 
"
אני מתכוון להרגשה מוזרה שעולה בי לפעמים, הרגשה כי יש לי דבר חשוב לומר וכי יש לי הכוח לומר אותו – אלא שאין אני יודע מהו הדבר ואין אני מסוגל לעשות שימוש בכוח הזה. אילו הייתה איזו דרך כתיבה אחרת... או נושאים אחרים לכתוב עליהם.
{ מתוך הספר "עולם חדש מופלא", מפי הדמות 'הלמהולץ ווטסון' }
10
 
"
אולי אני דן אותו לחומרה, אבל נראה לי שעם כל דקדקנותו - הקטנונית לפעמים - בעניינים החומר, הרי במה שנוגע ליצירתו הרוחנית הוא שייך לסוג האנשים שסומכים על כך שיש בטבע-העולם איזו מערכת הגיונית רחומה, שתתקן בן-רגע את כל מה שהם מעוללים בחוסר הסדר והתכנון שלהם.
{ מתוך הספר "עיין ערך: אהבה" }
8.5
 
"
הם כולם בני-אדם, ועל כן - יוצרים. הם נידונים לכך. הם נכפים לכך מטבע ברייתם - ליצור את חייהם שלהם, את אהבתם ושנאתם וחירותם ושירתם; כולנו אמנים, שלמה, ורק שכמה מאתנו שכחו זאת, ואחרים מעדיפים להתעלם מכך, מתוך חשש מוזר שאינו נהיר לי כלל, ויש כאלה המבינים זאת רק על סף מותם, ויש כאלה - כמו דודה מסוימת שלא אנקוב בשמה מתוך כבוד למתפרק - שאינם מבינים זאת אפילו אז...
{ מתוך הספר "עיין ערך: אהבה", מפי הדמות 'ברונו שולץ' }
9.8
 
"
עבור יוצר, השפה היא אמה של המחשבה, והתרבות בה היא מושרשת - חומר גלם. לא ניתן לרמות את המוזות.
{ מתוך הספר "דג הזהב והמדינה היהודית" }
- -
 
"
מי שיש לו נשמה של יוצר מוכרח להיות יוצר רעיונות ומחשבות, אי אפשר לו להיסגר בתלמודו השטחי לבד, כי שלהבת הנשמה עולה היא מאליה ואי אפשר לעצור אותה ממהלכה.
{ מתוך הספר "אורות הקודש" }
9.8
 
"
הבחנתי בכך שאנשים שמעולם לא עבדו עם פלדה אינם מצליחים לראות שאופנוע הוא בראש ובראשונה תופעה מנטלית. הם מקשרים מתכת לצורות נתונות; צינורות, מוטות, קורות, כלים, חלקים - כולם קבועים ובלתי ניתנים להפרה, והם חושבים על המתכת כעל דבר-מה שבעיקרו הוא גשמי. אולם אדם שעובד במכונאות או ביציקה או בנפחות או בריתוך רואה "פלדה" כחסרת כל צורה. פלדה יכולה להיות בכל צורה שתרצה אם אתה מוכשר דיו, ובכל צורה חוץ מזו שתרצה במידה ולא.
{ מתוך הספר "זן ואמנות אחזקת האופנוע" }
9.4
 
"
היצירה הלאומית-הרוחנית היא תכלית קיומו של כל עם, ואם לא לשם יצירה - אין לו לשם מה להתקיים.
9.4
 
"
כל מי שאי פעם בנה גן עדן חדש, שאב את הכוחות לכך מהגהנום האישי שלו.
9.6