- מציג ציטוטים 50 - 60 מתוך 213 בקטגוריית מתוך ספרים
» סדר רשימה לפי:
"
במיומנות שרכשתי לי בשחר ילדותי, ושיכללתי בבגרותי, ורעננתי פה ושם בבית המשוגעים, מקום שהחיים בצוותא מזמנים בו, כידוע, חיכוחים ואי הבנות לרוב, הצלחתי לשגר אל אחד הבריונים בעיטה מכוונת היטב אל נקודה קריטית, שמתוך דרך ארץ אחסוך את שמה מן הקוראים. "אח, הביצים!" קרא הגברתן, שכמסתבר היה פחות זהיר ממני בלשונו.
{ מתוך הספר "מבוך הזיתים" }
9
 
"
קשה להשתדל להיות ערבי טוב, ביחוד כשאתה לא יודע בדיוק מה זה ערבי טוב. הרבה יהודים חושבים שערבי טוב הוא ערבי מת. איך אפשר להשתדל יום-יום להיות מת?
{ מתוך הספר "חצוצרה בואדי }
9.7
 
"
העיר הזאת מכשפת, ידעת, דניאל? היא נכנסת מתחת לעור וגוזלת לך את הנשמה בלי שתשים לב אפילו.
{ מתוך הספר "צלה של הרוח" }
9.8
 
"
וזו תורת הגזע (על שלוש רגליים): מצא את הגזע המשובח ביותר והקשת לעברו סילון שתן חמים.
{ מתוך הספר "הכלב היהודי" }
8.8
 
"
מבחינתי, "דימום קל זוהה בשתן שלה" הוא משפט מענג, שמצלצל טוב ובורא עולם ייחודי שמעניק הפוגה מן הספרות. לכן אני אוהבת גם לקרוא עלוני תרופות, בגלל ההפוגה שמספקת הדייקנות הזאת במינוח הטכני, דייקנות שיוצרת אשליה של נוקשות, שמעבירה רטט של פשטות ובוראת מימד של מרחב-זמן הפטוּר מהמאמץ להשגת הטוב, מסבל היצירה ומהחתירה האינסופית והנואשת לעבר אופקים נשגבים.
{ מתוך הספר "אלגנטיות של קיפוד", מפי הדמות 'רנה מישל' }
7
 
"
בעודי מתבונן בו וחושב לעצמי כמה הוא השתנה מאז הסדיר (ולא לטובה), ומתלבט אם לגשת לומר שלום, נזכרתי בתרגיל ניווט שיצאנו אליו אני וש' בשעתנו. באותו ניווט איבד ש' את דרכו. "קודקוד" הוא אמר בקשר, "התברברתי. אני לא יודע איפה אני." "תן לי איזה נ"צ שאתה רואה מסביבך, ואנחנו נבוא לאסוף אותך," אמר לו הקצין. "קודקוד אני רואה מולי פרה", אמר לו ש'. "ביקשתי נקודת ציון קבועה!" צעק לו הקצין בקשר. "קודקוד," אמר לו ש' בלי להתבלבל, "הפרה קשורה."
{ מתוך הספר "אקסטרה סמול" }
8
 
"
היה רק מלכוד אחד והוא מלכוד 22, שטען כי דאגה לביטחון האישי נוכח סכנה אמיתית ומיידית, איננה אלא תהליך שכלי נבון. אור היה מטורף ויכול היה להיות מקורקע. היה עליו רק לבקש; ובו ברגע שהיה עושה זאת, כבר לא היה מטורף והיה עליו לטוס למשימות נוספות. אור היה מטורף בטוסו למשימות נוספות ושפוי אם לא טס, אבל אם היה שפוי היה עליו לטוס שוב. אם טס היה מטורף ולא היה חייב לעשות זאת; אבל אם לא רצה לטוס היה שפוי וחייב היה לעשות זאת.
{ מתוך הספר "מלכוד 22" }
9.3
 
"
לוליטה, הילת ימי, להט לילותי. חטאי, חיי. לו-לי-טה: בדל הלשון מטייל לו טיול של שתי טפיפות על תקרת הפה ונוקש, בשלישית, בשיניים. לו. לי. טה.
{ מתוך הספר "לוליטה" }
8.7
 
"
אם יש גן עדן ככה הוא נראה; אם יש גיהנום ככה הוא מרגיש, ברוך הבא. מוצב בופור.
{ מתוך הספר "אם יש גן עדן" }
9.3
 
"
"בסדר," אמר מחשב-העל 'הרהור עמוק', "התשובה לשאלה הגדולה..."

"כן...!"

"... של החיים, היקום והכל..." אמר 'הרהור עמוק'.

"כן...!"

"היא..." אמר 'הרהור עמוק', ועשה אתנחתא קלה.

"כן...!"

"היא..."

"כן...!!...?"

"ארבעים ושתיים," אמר "הרהור עמוק" בשלווה מלכותית אינסופית.
{ מתוך הספר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" }
9.4