- מציג ציטוטים 150 - 160 מתוך 213 בקטגוריית מתוך ספרים
» סדר רשימה לפי:
"
...בקיץ אלה השעות שספרד כולה ישנה. החום נמשך עד לרדת הלילה, וכל הזמן הזה הוא צריך לשאת את המעיל. אבל כשחשב להתלונן על כובד משקלו, זכר שהמעיל הוא שהגן עליו מפני קור השחר.
{ מתוך הספר "האלכימאי" }
9.5
 
"
אנשי כדור הארץ, שימו לב בבקשה. כאן פררסטטניק ווגון ילטץ מהמועצה הבין-גלאקטית לתכנון העל-חלל. תוכניות הפיתוח לאזורי הספר של הגלקסיה מצריכות סלילת דרך אקספרס על-חללית, שתעבור דרך מערכת הכוכב שלכם. למרבה הצער, הפלנטה שלכם היא אחת מאלה שנועדו להריסה. התהליך יארך מעט פחות משתי דקות, במושגים הארציים שלכם. תודה.
{ מתוך הספר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" }
9
 
"
כך הם מכנים אותי - משוגע... ובכן שער בנפשך שהגבירות ההדורות והאדונים ההדורים צודקים. אדם המקדיש את חייו לעפיפונים, אי אפשר שאין בו גרעין של טירוף, אלא שהכל עיניין של פירוש, יש המכנים זאת 'גרעין של טירוף' ואחרים מגדירים זאת כ'ניצוץ של קדושה', לעיתים קשה להבחין בין השניים. אך אם אתה אוהב מישהו או משהו באמת ובתמים הקדש לו את כל אשר לך ואת כל אשר בכך, ולכל השאר הנח.
{ מתוך הספר "עפיפונים" }
9.9
 
"
את שביל החלב אפשר לראות רחוק רחוק בשמיים. ברם כדי לראותו אנו זקוקים לבואו של החושך. דווקא בחושך אפשר לראות את שבאור אנו סומים אליו.
{ מתוך הספר "שביל החלב" }
10
 
"
אם מישהו אוהב פרח, שבכל מליוני הכוכבים יש רק אחד כמוהו, די לו להסתכל בכוכבים וכבר הוא מאושר. הפרח שלי נמצא שם באיזה מקום.
{ מתוך הספר "הנסיך הקטן" }
10
 
"
כמות הדמעות בעולם היא קבועה. בכל פעם שמישהו מפסיק, אי שם מישהו אחר מתחיל. אגב, זה נכון גם לגבי הצחוק. הבה לא נדבר סרה על הדור שלנו, אם כן - הוא לא עצוב יותר מקודמיו. אך גם אל לנו לדבר נשגבות עליו. הבה לא נדבר עליו כלל.
{ מתוך המחזה "מחכים לגודו", מפי הדמות 'פוזו' }
9.5
 
"
הפיתוי ליצור תיאוריות ראשוניות על סמך מידע חלקי הוא קללת המקצוע שלנו.
{ מתוך הספר "עמק הפחד", מפי הדמות "שרלוק הולמס" }
8.9
 
"
האדם הניח תמיד כי הוא אינטיליגנטי יותר מהדולפינים, וזאת משום כל אותם הישגים שהצליח להשיג - הגלגל, ניו-יורק, מלחמות וכיוצא באלה. בעוד שכל מה שהדולפינים עשו מסתכם בלהשתכשך במים ולבלות זמנם בנעימים. לעומת זאת האמינו הדולפינים תמיד כי הם אינטיליגנטיים הרבה יותר מהאדם, מאותן הסיבות בדיוק.
{ מתוך הספר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" }
10
 
"
טעות נפוצה שאנשים עושים כשהם מנסים ליצור משהו חסין-תקלות לחלוטין היא לזלזל בתחכום של שוטים מוחלטים.
{ מתוך הספר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה" }
9.7
 
"
שום דבר לא נע במהירות גבוהה יותר ממהירות האור, להוציא אולי חדשות רעות, המצייתות לחוקים מיוחדים משלהן.
{ מתוך הספר "לא מזיק ברובו" }
10