- מציג ציטוטים 1 - 10 מתוך 133 בקטגוריית סרטים ותקשורת
» סדר רשימה לפי:
"
ברכבת התחתית היום, אדם התקרב אליי כדי להתחיל בשיחה, שיחת חולין. אדם בודד, שדיבר על מזג האוויר ועל דברים אחרים. ניסיתי להיות נעים ואדיב, אבל כאב לי הראש מהבנליות שלו. כמעט לא שמתי לב כשזה קרה, אבל פתאום הקאתי עליו. הוא לא היה מרוצה, ואני לא יכולתי להפסיק לצחוק.
{ מתוך הסרט "שבעה חטאים" }
7.4
 
"
התקשורת, כמו אש, היא משרת נהדר, אך אדון נורא.
{ מתוך הספר "הדמוקרט האמריקאי" }
9.9
 
"
דייויד [לינץ'] התקשה עם כך ש-"מלחמת הכוכבים" השתמשה בכל כך הרבה אלמנטים מ-"חולית". מצאנו שש עשרה נקודות זהות בין הרומן שלי ל-"מלחמת הכוכבים". ייתכן שמדובר בסך הכל בצירוף מקרים, על אף שחישבנו את הסיכוי שמדובר בצירוף מקרים וקיבלנו מספר גדול יותר ממספר הכוכבים ביקום.
8.5
 
"
צפיתי בסרט "רשימת שינדלר", ויש סצנה אחת שנתקעה לי בראש. בסצנה, כל היהודים נזרקים מחוץ לוורשה, וזה מאוד עצוב. הם הולכים ברחוב, ואנשים פולנים, שאינם יהודים, צופים בהם עוזבים. ואחד מהאנשים האלה הוא ילדה קטנה, בערך בת 7, על תיבת דואר, והיא צורחת: "להתראות, יהודים! להתראות, יהודים!". וזה השאיר עליי רושם, ובוודאי גם על היהודים שעליהם היא צעקה... כי, זה אמיתי. כלומר, זה משהו שבטח קרה באמת, וספילברג החליט להכניס את זה לסרט. כלומר, הוא היה חייב למצוא את הילדה הקטנה הזאת. הילדה הקטנה והחמודה שיכולה לצרוח "להתראות, יהודים!" ואני יודע איך יוצרים סרטים, אז אני יודע שאיפשהו ישנה קלטת עם 50 ילדות קטנות, כולן ממש משתדלות לצעוק "להתראות, יהודים!" כמו שצריך.
9
 
"
יש רגעים בהם פעולת המכונה נעשית כה נתעבת, רגעים בהם המכונה גורמת לליבך בחילה, עד שעלייך להפסיק לקחת חלק, גם בתור חלק פסיבי, בפעילותה, ועלייך להשליך את גופך על גלגלי השיניים ועל ההגאים, על הידיות - על המכונה בשלמותה, ועלייך לגרום לה לעצור. ואז - לאותת לאנשים שמפעילים אותה, לאנשים שהיא נמצאת בבעולתם, שאלא אם כן אתה חופשי, יימנע מן המכונה לפעול כלל!
{ מתוך הנאום "Bodies Upon the Gears" (ה-2 בדצמבר, 1964) }
8.4
 
"
רוסטר קוגבורן: "הוא לא תמיד היה ככה, אני יריתי בו שם."

אמט קווינסי: "בשפה התחתונה? לאן כיוונת?"

רוסטר קוגבורן: "לשפה העליונה."
{ מתוך הסרט "אומץ אמיתי (1969)" }
8.3
 
"
מאטי רוס: אבל הבטחנו לקבור את המסכנים!

רוסטר קוגבורן: האדמה קשה מדי. אם הם רצו להיקבר כראוי, הם היו צריכים להתגרות במוות בקיץ.
{ מתוך הסרט "אומץ אמיתי (2010)" }
8.3
 
"
זה מדהים! לה'בוף נורה, נגרר על האדמה והלשון שלו כמעט נקצצה כליל... ולא רק שהוא לא מפסיק לדבר, הוא גם מגדיש את הסאה של השפה האנגלית.
{ מתוך הסרט "אומץ אמיתי (2010)", מפי הדמות 'רוסטר קוגבורן' }
9
 
"
העולם הוא לא רק אור שמש וקשתות בענן. הוא מקום שפל מאוד ומלוכלך. ולא אכפת לי עד כמה אתה קשוח - העולם יפיל אותך לברכיים, וישאיר אותך שם לתמיד אם תתן לזה לקרות. אף אחד - לא אתה, אני או כל אחד אחר - יכול להכות בך חזק כמו החיים עצמם, אבל לא משנה כמה חזק אתה מכה - אלא כמה חזק אתה מסוגל להפגע ולהמשיך הלאה. כמה אתה מסוגל לספוג ולהמשיך הלאה. ככה מנצחים! עכשיו, אם אתה יודע מה אתה שווה - צא החוצה ותשיג את זה. אבל אתה חייב להיות מוכן לספוג את המהלומות, מבלי להפנות אצבע מאשימה ולומר שנכשלת בגללו, בגללה, או בגלל מישהו אחר. פחדנים עושים זאת ואתה לא כזה! אתה יותר טוב מזה!
{ מתוך הסרט "רוקי בלבואה", מפי הדמות 'רוקי בלבואה' }
10
 
"
השיטה האמריקאית הרגילה אותנו לחשוב שאנחנו צריכים להבין הכל בסרטים מיד, אבל זה בלתי-אפשרי.
8.6