- מציג ציטוטים 10 - 20 מתוך 104 בקטגוריית אדם
» סדר רשימה לפי:
"
אדם בעולמנו משול לטיפות הגשם, חלקן גולשות במדרון ונעלמות בים כאילו לא היו וחלקן נספגות באדמה ומשאירות בה את חותמן.
9.9
 
"
האם ייתכן, סוף סוף, שאדם אחד יגיע להבנה מלאה של אדם אחר? אנו יכולים להשקיע הרבה זמן ומאמץ כדי להכיר אדם אחר, אבל בסופו של דבר, כמה נוכל להתקרב למהותו של אותו אדם? אנו משכנעים את עצמנו שאנו מכירים היטב את האדם האחר, אבל האם אנחנו באמת יודעים עליו משהו?
{ מתוך הספר "קורות הציפור המכנית" }
9.1
 
"
יש אנשים שנמצאים בעולם רק כדי שיהיו בו מכל הסוגים.
{ מתוך הספר "צלה של הרוח" }
9.6
 
"
ואולם זרתוסטרא הסתכל באנשים והשתומם. וכה אמר: האדם הוא חבל המתוח בין חיה ועל-אדם – חבל על פני תהום. והוא חצייה מסוכנת, והימצאות בדרך מסוכנת, והבטה-אחורנית מסוכנת, וחלחלה ועצירה מסוכנת. גדלותו של אדם בזה, שהוא גשר ולא מטרה: מה שאפשר לאהוב בו, באדם, הוא זה שמעבר הוא ושקיעה. אהבתי את אלה אשר אינם יודעים לחיות אלא כשוקעים, כי המה המתעלים. אהבתי את אנשי הבוז הגדול, כי המה אנשי ההערצה הגדולה וחיצי הערגה אל החוף השני. אהבתי את אלה אשר אינם מוצאים להם טעם לשקוע ולהקריב עצמם מעבר לכוכבים, כי אם את המעלים עצמם קורבן לארץ, למען תיעשה ביום מן הימים ארצו של העל-אדם.
{ מתוך הספר "כה אמר זרתוסטרא" }
8.7
 
"
האדם לא נברא לתבוסה... אדם אפשר שיושמד, אך לא יובס.
{ מתוך הספר "הזקן והים" }
7.5
 
"
אין האדם עשיר במה שהוא מכלה לצרכיו, אלא במה שהוא שומר לפיקדון.
7.9
 
"
אם דלתות התפיסה היו שקופות, הכל היה נראה לאדם בדיוק כפי שהוא: אין סופי. כי האדם הסתגר בתוך עצמו, עד שהוא רואה הכל דרך סדקיו הצרים של מערתו.
{ מתוך הספר "נישואי העדן והשאול" }
9.2
 
"
את בני-האדם יש לקבל כמו שהם או להניח להם. לשנותם אי אפשר, לכל היותר אפשר לשבש להם את מהותם. הרי אדם אינו עשוי חלקים-חלקים באופן שאפשר להוציא כל חלק לחוד ולהחליפו במשהו אחר. אלא הכל שלמות אחת ואם את מושכת קצה אחד, גם הקצה האחר ניסוט שלא מרצונך.
{ מתוך הספר "מכתבים אל פליצה" }
9.5
 
"
אף אדם איננו אי העומד בפני עצמו.
{ מתוך הספר "עיונים במאורעות המגיחים" }
8.5
 
"
ההבדל בין אדם לבהמה נעוץ במטרה ולא בפרטי החיים.
{ מתוך הספר "אור פני מלך" }
8