- מציג ציטוטים 1 - 10 מתוך 17 בקטגוריית מולדת
» סדר רשימה לפי:
"
מי זה אנחנו? אני לא מכיר את הועלם שאתה מדבר עליו. שום ארץ לא שייכת לי, ובגלל זה אני יכול לאהוב את הודו ואת באדולינה ואת ישראל באותה מידה, תלוי איפה אני. אני לא צריך תעודת בעלות, אף אחד לא צריך. אנחנו באים לעולם הזה בלי כלום, בלי שערות ושיניים, וככה גם נצא מכאן, אנחנו זוכים לביקור בלונה-פארק, ואנחנו מוזמנים להנות מכל המתקנים, או להדבק רק למתקן אחד, אבל שום דבר כאן לא נועד להיות רכוש. רק הלוואה.
{ מתוך הספר "באדולינה" }
6.3
 
"
אני תמיד אומר שאני 100 אחוז סיני, ו-100 אחוז אמריקאי.
6.3
 
"
המולדת הממשית היקרה מכול היא האישה שאתה אוהב.
{ מתוך הספר "עאידה" }
9.4
 
"
אני יוצא מעיראק סופית. לכל החיים. עד מותי לא אראה את החידקל. אעמוד ברחוב זר, בעיר זרה, ואצרח ואיש לא ישמע אותי. זה קורה בחלומות. אני כבר מתגעגע לכול ואני עדיין פה. ואינני יודע במה זה שונה ממוות.
{ מתוך הספר "חופן של ערפל" }
9.3
 
"
מה זאת מולדת? מולדת הנה פיסת קרקע מוקפת מכל עבר בגבולות, בדרך כלל בלתי-טבעיים. אנגלים מתים למען אנגליה, אמריקאים מתים למען אמריקה, גרמנים מתים למען גרמניה, רוסים מתים למען רוסיה. חמישים-שישים מולדות מעורבות כעת במלחמה זו. כל כך הרבה מולדות בוודאי אינן יכולות להיות ראויות שימותו למענן.
{ מתוך הספר "מלכוד 22", מפי הדמות 'הזקן האשמאי' }
8.9
 
"
לא חשוב כמה שוממה ואפורה המולדת, אנו בני האדם העשויים בשר ודם נעדיף לחיות בה ולא בשום ארץ אחרת, גם אם היא היפה ביותר. אין מקום כמו הבית.
{ מתוך הספר "הקוסם מארץ עוץ" }
9.4
 
"
"לא נעזוב", היא אמרה. "נישאר כאן, משום שיש לנו ילד כאן." "עדיין לא מת לנו אף-אחד", הוא אמר. "אדם לא שייך למקום מסוים עד שאין לך מת קבור באדמה." אורסולה השיבה בנחרצות רכה: "אם אני חייבת למות כדי שתישארו כאן, אני אמות."
{ מתוך הספר "מאה שנים של בדידות" }
9.9
 
"
קשה, קשה לנשמה להיעקר מן המים והאדמה המוכרים לה.
{ מתוך הספר "פאפא יאנארוס" }
9.5
 
"
מולדתו של אדם נמצאת היכן שהוא משגשג.
{ מתוך המחזה "פלוטוס" }
7.6
 
"
בעל נפש יתגעגע למולדתו יותר מאשר למזונותיו.
{ מתוך הספר "שירת ישראל" }
10