- מציג ציטוטים 1 - 10 מתוך 58 בקטגוריית כתיבה
» סדר רשימה לפי:
 
"
אין רעיון שלא ניתן לבטא אותו ב-200 מילים. אך על הסופר לדעת בדיוק מה הוא רוצה לומר. אם אין לך מה לומר ובוער בך להתבטא, לא יעזרו לך גם כל המילים מכל המילונים.
9.2
 
"
הכברה במילים היא מחלה בכתיבה המערבית. יותר מדי מילים מדללים ומטשטשים רעיונות.
8.3
 
"
אין כל קושי בכתיבת מסה מדעית על הפולקלור של סין המרכזית, או מחקר סטטיסטי על ירידת מספר האוכלוסים באי הנסיך אדוארד. אך ליצור משהו מקורי, הראוי לקריאה, הוא מאמץ הניתן לביצוע אך ורק ברגעים מסויימים ונדירים.
{ מתוך הספר "כתבי סטיבן ליקוק" }
9.6
 
"
כשהתחלתי לכתוב את "עולמה של סופי", אמרתי לאשתי שאני כותב ספר שמעט מאוד אנשים יקראו, ושירוויח מעט מאוד כסף. "אם כך," היא אמרה לי, "סיים לכתוב אותו מהר."
8.7
 
"
במשך מאות בשנים היו פני הדברים בספרות כלהלן: כנגד מספר מועט של כותבים עמד מספר גדול אלפי מונים של קוראים. המצב השתנה בשלהי המאה הקודמת. עם התפשטותה הגדלה והולכת של העיתונות, שהעמידה לרשות קוראיה יותר ויותר בטאונים פוליטיים, דתיים, מדעיים, מקצועיים ומקומיים חדשים, נעשה מספר הולך ורב של קוראים - בתחילה אמנם רק זעיר שם - לכותבים. הצעד הראשון היה פתיחת מדורים של 'מכתבי קוראים' לפני קוראים של העיתונים היומיים, ופני הדברים כיום הם שכמעט אין בנמצא אדם אירופאי הנוטל חלק בתהליך העבודה, אשר עקרונית לא ימצא היכן שהוא הזדמנות לפרסם חויית עבודה, תלונה, כתבה וכיוצא באלה. ההבחנה בין הסופר לקהל מתחילה בשל כך לאבד את אופיה העקרוני. היא נעשית להבחנה תפקודית, השונה ממקרה למקרה. הקורא מוכן בכל עת להיות לכותב. בתור מומחה - והרי אם רצה בכך אם לאו, חייב היה להיעשות כזה, באשר תהליך העבודה מחייב התמקצעות יתרה, ולו בעשיה קלת ערך - פתוחה הדרך לפניו להיות למחבר. ברוסיה הסובייטית רשות הדיבור ניתנת לעבודה עצמה, ותיאורה במילים הוא מרכיב של היכולת הנדרשת לביצועה. הסמכות הספרותית אינה מושתתת עוד על התמחות כי אם על הכשרה פוליטכנית, והיא מצוייה, לכן, ברשות הכלל.
{ מתוך המאמר "יצירת האמנות בעידן השיעתוק הטכני" (1936) }
7.7
 
"
סיפורים הם נשק יעיל יותר מחרבות, חרבות יכולות להרוג רק את מי שניצב מולן, ואילו הסיפורים קובעים מי יחייה ומי ימות גם בדורות הבאים.
{ מתוך הספר "מלכים ג'" }
8.7
 
"
ובסופו של חשבון, גם אם אני פונה אליכם, לא בשבילכם אני כותב.
{ מתוך הספר "נוטות החסד" }
10
 
"
"מכתבים הם רק פיסות נייר," אמרתי. "שירפי אותם, ומה שנשאר בליבך יישאר; שימרי אותם, ומה שייעלם ייעלם."
{ מתוך הספר "יער נורווגי", מפי הדמות 'טורו ווטנבה' }
9
 
"
מהם הדברים החשובים יותר שיש לאומרם? ואיך אפשר לכתוב כתיבה חזקה יותר על הדברים שאנחנו אמורים לכתוב עליהם? מילים יכולות להיות כקרני-רנטגן. אם משתמשים בהן כהלכה - הן יכולות לחדור מבעד לכל דבר. אתה קורא ונפגע. זה אחד הדברים שאני מנסה ללמד את תלמידי - כיצד כותבים בצורה חודרת. אבל איזה צורך יש, לכל הרוחות, בכתיבה חודרת, כשאתה כותב מאמר על זמרה קהילתית או על המצאה חדשה בתחום מכשירי-ריח?
{ מתוך הספר "עולם חדש מופלא", מפי הדמות 'הלמהולץ ווטסון' }
10