- מציג ציטוטים 1 - 10 מתוך 29 בקטגוריית טבע
» סדר רשימה לפי:
"
ההרים הם שאיפתה הנואשת של האדמה להגיע אל אשר לא יוגע.
8.7
 
"
שנינו הלכו - כאחד. אי שם במרחק זימרה השמש, שירתה נישאת קלושות מבעד לערפל; כל הדברים סביבנו עטרו צבעים שופעים; פנינה, מופז, חכלילי, אדום. היקום כולו היה אישה אינסופית ואנו ברחמה נמצאים, כאילו טרם נולדנו, מבשילים בשמחה. והיה לי ברור, ברור ללא עוררין, שהדברים כולם היו מיועדים לי: השמש, הערפל, החכלילי, המופז - כולם היו מיועד לי.
{ מתוך הספר "אנחנו" }
9.5
 
"
הטבע הוא חופשי, שום חיה איננה נזקקת לרישיון כדי לטייל בג'ונגל
{ מתוך הספר "וידוי" }
7.4
 
"
יום אחד אחרי שנדע לשלוט ברוח, בגלים, בגיאות ובשפל, ובכוח הכבידה, נרתום את האנרגיה של האהבה לצרכינו. ואז, בפעם השנייה בתולדות העולם, האדם יגלה את האש.
{ מתוך הספר "האבולוציה של הצניעות" }
8.7
 
"
דיונה היא בסך הכל סוג של נוזל, רק שלוקח לה יותר זמן לנוע. היא יוצרת גלים, וכשאתה מביט בהם מן האוויר הם דומים לגלי הים.
9
 
"
בלילה העולם מתכסה וישן, בבוקר הציפורים מנקרות בסמיכה שלו ועושות בה חורים.
{ מתוך הספר "כימים אחדים", מפי הדמות 'יהודית' }
7.8
 
"
על אחד מענפי התאנה הצומחת בחצר תלויה כל השנים קערית מוחלדת. אולי דייר אשר נפטר מזמן השליך אותה אי-פעם מחלון הקומה הגבוהה ובתוך נפילתה נתפסה בענפים. כאשר נכנסנו לגור כאן, כבר מכוסה חלודה היתה הקערית מבעד לחלון המטבח. ארבע, חמש שנים. גם רוחות-החורף החזקות לא הטיחוה ארצה. ובכן, בבוקר חג ראש השנה עמדתי אני ליד כיור המטבח ובמו עיני ראיתי איך נשרה הקערית מן העץ. רוח לא נשבה בה, חתול או צפור לא זיעזעו את הענפים. רק חוקים חזקים שאינני יודעת אותם הבשילו אותו רגע. המתכת התפוררה והכלי נחבט ארצה. רוצה אני לכתוב זאת כך: כל אותן השנים ראיתי אני מנוחה שלמה בדבר אשר איזו זרימה פנימית סמויה התרחשה בו כל אותן השנים.
{ מתוך הספר "מיכאל שלי", מפי הדמות 'חנה גרינבאום' }
9.6
 
"
יש שני דברים שהאדם לעולם לא מתעייף מלהתבונן בהם, אש בוערת ומי מפל. הם תמיד אותו הדבר, אבל בכל זאת משתנים כל הזמן.
{ מתוך הספר "כד החרס השבור" }
8.6
 
"
ורדים ונופים, הסביר להם, יש בהם מגרעת חמורה: ההנאה מהם היא חינם. אהבת הטבע אינה מספקת עבודה למפעלים. הוחלט לבטל את אהבת הטבע, אך לא לפגוע בנטייה לצרוך אמצעי תחבורה.
{ מתוך הספר "עולם חדש מופלא" }
9.7