- מציג ציטוטים 1 - 10 מתוך 22 בקטגוריית פטריוטיות
» סדר רשימה לפי:
"
אנו צריכים להקים דור שלא יהיו לו לא אינטרסים ולא הרגלים. מטיל-ברזל סתם. גמיש-אבל ברזל. מתכת, שאפשר לחשל ממנה כל מה שיש צורך בו בשביל המכונה הלאומית. חסר גלגל?-אני הגלגל. חסרים מסמר,בורג, גלגל תנופה?-קחו אותי. צריך לחפור אדמה?-אני חופר. צריך לירות, להיות חייל? אני חייל. משטרה? רופא? עורכי דין? מורים? שואבי-מים? בבקשה, אני עושה את הכל. אין לי פרצוף, אין פסיכולוגיה, אין רגשות, אין לי אפילו שם: אני האידיאה הטהורה של שירות, מוכן לכל, איני קשור בשום דבר; אני יודע רק ציווי אחד: לבנות.
9.8
 
"
פתאום קם אדם בבוקר,
ומרגיש כי הוא עם ומתחיל ללכת,
ולכל הנפגש בדרכו קורא הוא שלום.
{ מתוך השיר "שיר בבוקר בבוקר", קובץ השירים "שירים בבוקר בבוקר" (1953) }
7.1
 
"
כיצד יכול אדם לשנוא ארץ, או לאהוב אותה? אני מכיר אנשים, אני מכיר עיירות, חוות, גבעות ונהרות וסלעים, אני יודעת כיצד נופל אור השמש השוקעת בסתיו על צלעותיה של אדמת חריש מסויימת בגבעות; אבל איזה טעם יש בהצבת גבולות לכל אלה, כדי לתת להם שם ולחדול מאהבתם ברגע שחדל השם להקיף אותם? מהי אהבת אדם לארצו; האם זו שנאתו את אי-ארצו? אם כן, אין היא טובה בעיני. האם זו פשוט אהבה עצמית? זו טובה בעיני, אבל אין להעלותה על נס, או להפוך אותה למקצוע... כשם שאוהב אני את החיים, כן אוהב אני את גבעותיה של נחלת אסטרה, אבל אהבה מעין זו, אין לה גבול של שנאה.
{ מתוך הספר "צד שמאל של החושך" }
8.7
 
"
דגל מה זה? כלונס ומטלית אריג, לא אדוני! דגל הוא למעלה מזה. בדגל מוליכים בני אדם לאשר רוצים ואפילו לארץ היעודה. למען דגל הם חיים ומתים. זהו הדבר היחיד אשר למענו הם מוכנים למות בהמוניהם, אם מחנכים אותם לכך.
{ מתוך מכתב לברון הירש (ה-3 ביוני, 1895) }
7.9
 
"
פטריוט אמיתי הוא מי שמקבל דוח חניה ומתמלא שמחה על כך שמערכת אכיפת החוק עובדת.
9.9
 
"
להתפשטותו של הריקבון הכללי באומה אין סימן מובהק יותר מן העובדה שתושביה אינם קנאים לטובת ארצם.
7.6
   
"
אם טובה ואם רעה, אם קלה ואם קשה, אם זולה ואם יקרה, זוהי ארצי.
9.4
 
"
לא יהיה לנו עולם שקט עד שנעקור את הפטריוטיזם מהגזע האנושי.
8
 
"
מעולם לא נדרשתי לבחור בין בגידה לידיד לבגידה בארצי, אולם אם אי-פעם זה יקרה לי, אני מקווה שיהיה לי העוז לבגוד בארצי.
8.3