- מציג ציטוטים 1 - 10 מתוך 157 בקטגוריית חיים
» סדר רשימה לפי:
"
קרוב לודאי בני-האדם הם היחידים אשר מודעים לעובדה שהמוות נמצא בגורל החיים, וידיעה זו לבדה מספיקה כדי לתת לאנושות הרגשה נוראית של התגמדות מול הטבע.
{ מתוך הספר "בעיות נוירוזה: ספר תולדות מקרים" }
8.6
 
"
בלתי אפשרי לא לשים לב לכך שאת עולמנו מייסרים כישלון, שנאה, אשמה ופחד.
7
   
"
אני יכול לסכם בשלוש מילים את כל מה שלמדתי על החיים: הם תמיד ממשיכים.
9.1
 
"
סימן ראשון של ראשית דעת הוא הרצון למות. חיים אלה נראים בלתי נסבלים, חיים אחרים בלתי מושגים. שוב אינך מתבייש ברצון למות. אתה מבקש לעבור מן התא הישן השנוא עליך, לחדש, שעוד תלמד לשונאו. ומצטרף לכך שריד של אמונה כי תוך כדי המעבר יופיע במקרה האדון במסדרון יביט באסיר ויאמר: "את זה אל תחזירו לכלא. הוא יבוא אלי."
{ מתוך הספר "מחברות האוקטבו" }
8.8
 
"
שינה היא דבר נהדר. מוות עדיף עליה. לא להיוולד כלל זהו נס, כמובן.
{ מתוך הספר "האדם הזקוף" }
9.2
 
"
"החיים קצרים מדי". כרמן שנאה את התירוץ הזה. היא חשבה שזו אחת מההצטדקויות העלובות ביותר בהיסטוריות ההצטדקות. בכל פעם שאתה עושה משהו כי "החיים קצרים מדי", אתה יכול להיות בטוח כי החיים יהיו ארוכים מספיק בשביל להעניש אותך על כך.
{ מתוך הספר "בנות במכנסיים - הקיץ השלישי של האחווה" }
9.6
 
"
הוא הביט החוצה אל הרחוב. "אינך יכול שלא לתהות, כשאתה מסתובב בעיר. האם אנחנו שונים? אולי גם אנחנו נלכדנו בחלום כלשהו." הוא החווה לעבר ההמון שנע לאורך הרחוב ואמר, "הדברים שמסתובבים להם בראש, הדברים שהם מאמינים בהם. מי יודע עד כמה הם אמיתיים? בעיני, כולנו נראים עכשיו כמו שירים מהלכים, כמו נובלות מהלכות, וכל זה נראה אמיתי רק בפעמים היחידות שבהן מישהו הורג מישהו."
{ מתוך הסיפור "ההופעה", מתוך הספר "נוכחות", מפי הדמות 'הרולד מיי' }
8.5
 
"
מדוע נלין אפוא על הטבע? הוא נהג בנדיבות: החיים, אם אמנם תדע לנהלם, הנם ארוכים. ואולם, יש מי שאוחזת בו תאוות בצע שאינה יודעת שהובעה ויש מי שנתקף בשקידה עמלנית על מלאכות מיותרות; יש מי ששיכור מיין ויש מי שנרדם בבטלה.
{ מתוך הספר "על קוצר החיים" }
10
 
"
לא זמן מועט יש בידינו אלא שאנו מאבדים זמן רב. חיינו ארוכים דיים והם נקצבו לנו ברוחב לב לשם הגשמת הדברים הגדולים ביותר, אם רק נכלכל אותם בתבונה עד תומם. ואולם, כאשר הם נמוגים בגלל בזבזנות ורשלנות, כאשר אין הם מוקדשים ולו לדבר טוב אחד, הרי שרק כשקצנו דוחק אנו מבינים שחיינו חלפו מבלי שהבחנו בכך.
{ מתוך הספר "על קוצר החיים" }
8.5