- מציג ציטוטים 30 - 40 מתוך 111 בקטגוריית מלחמה
» סדר רשימה לפי:
"
אחרי כל מלחמה מישהו צריך לנקות. סדר כלשהו הרי לא יתרחש מעצמו - כל המצלמות נסעו להן למלחמה אחרת.
9.5
 
"
אלפי אנשים מתים בכל יום בשדות הקטל... נגיד נא את האמת: אין טעם למותם! כמו שלא היה טעם למותם של רבבות מליונים שקדמו לפניהם בדורות הקודמים. כל מלחמה היא מפעל חסר-טעם והמשתתפים בה המה בעיני רוצחים פשוטים וכשהם מתים אין זה אלא מוות חסר-טעם. המליצה על דבר מות גיבורים תאמר, אך אין בכוחה ליישר את העקומה. אני בשלי: אפילו מולדת אינה ראויה ואינה כדאית שהאדם יקריב עליה את נפשו, מפני שכל העולם הוא מולדתו.
{ מתוך הספר "מגילת יסורין - יומן גטו ורשה" }
8.6
 
"
בגיל שבו פורחות אהבות ראשונות, בגיל בו חוקרים התלמידים את מסתורי התנ"ך ונפלאות המתמטיקה, בגיל שש עשרה - שמו בידי נשק בכוונה להגן על עצמי, ולצערי גם כדי להרוג.
8.7
 
"
הדפוס של אלימות קטלנית המונית, התופעה הזאת שאנו מכנים מלחמה, ממשיכה להתקיים בזכות תסמונת הפחד-אשמה-שנאה שמועברת באופן שמאוד דומה למחלה על-ידי התניה חברתית. אף שהיעדר חסינות למחלה הזאת הוא דבר אנושי מאוד, המחלה עצמה אינה הכרחית ואינה חלק מהמצב הטבעי של הקיום האנושי. בין אותם דפוסים מותנים שמעבירים את וירוס המלחמה ניתן למצוא את הבאים - הצדקה של טעויות העבר, רגשות של הצדקה עצמית והצורך לתחזק רגשות כאלה.
{ מתוך הספר "יוצרי האלים" }
7.3
 
"
האם זה אפשרי שהאדם המציא את המלחמות ונלכד בהמצאתו?
{ מתוך הספר "יוצרי האלים" }
8
 
"
מלחמה פירושה זקנים שמדברים וצעירים שמתים. אתה יודע זאת. התעלם מן הפוליטיקה.
{ מתוך הסרט "טרויה", מפי הדמות 'אודיסאוס' }
9.4
 
"
רעה היא מלחמה, רעה ומאוסה, אבל האנשים במלחמה יפים לעתים יותר מאשר בחיי יום-יום.
8.5
 
"
הדרך היחידה לנצח במלחמת העולם השלישית היא למנוע אותה.
10
 
"
אף אחד לא קם ואומר, אני אקח את זה מכיוון שאני רוצה. הוא יאמר, אני אקח את זה מכיוון שזה באמת שייך לי ובנוסף יהיה יותר טוב לכולם אם יהיה לי את זה. זה נכון עבור ילדים שרבים על צעצועים. וזה נכון עבור ממשלות שיוצאות למלחמה. אף אחד לעולם לא מעורב במלחמה התקפית, זו תמיד מלחמה הגנתית - עבור שני הצדדים.
8.6
 
"
מי שחווה את המתקפה ואת הפגזים ונשא בזרועותיו פצוע אנוש, וחש את חום דמו ואת נשימתו האחרונה; מי שראה את מחירה הנורא של המלחמה - נדר נדר לעשות מה שיוכל כדי למנוע מהילדים של היום ושל מחר את המלחמה הבאה.
9.5