- מציג ציטוטים 80 - 90 מתוך 703 בקטגוריית מדינה, מלחמה ושלום
» סדר רשימה לפי:
"
אני לא שייך לאנשים שחושבים אם כל מה שחשבנו עליו בשנות ה-60 לא התגשם, אז כל מה שאמרנו ועשינו היה שגוי. אמנם אין שלום בעולם למרות מאמצינו, אבל אני עדיין מאמין שהרעיון ההיפי של שלום ואהבה היה בעל ערך. אם מישהו קם ומחייך וחוטף סטירת לחי, הסטירה לא מבטלת את החיוך. הוא היה קיים.
9.4
 
"
ישראל ממוצבת היטב. הברכה שלה היא שאין לה משאבים חיצוניים ולכן אין לה ברירה אלא להסתמך על האינטלקט. בעוד 20 שנים ננו-טק ואחסון אנרגיה יובילו ומעצמות הנפט יפשטו את הרגל. ישראל תוביל כמעצמת אינטלקט.
{ מתוך "ועידת הנשיא 2009" (ה-22 באוקטובר, 2009) }
9.3
 
"
אני תמיד אומר שאני 100 אחוז סיני, ו-100 אחוז אמריקאי.
6.3
 
"
הבעיה הבוערת ביותר במאה ה-20, ללא ספק, היא האם מותר למלא פקודות ותו לא, ולהפקיד את המוסר האישי בידי אחר? האם יכול אדם להתקיים ללא השקפות אישיות אודות טוב ורע, ובמקום לספוג אותן מן ההוראות הכתובות והבלתי-כתובות של מפקדיו? שבועות! אותן הבטחות שמושמעות בקול רוטט, ומטרתן לשמור על האנשים מפני הרשעים: ראו באיזו קלות יכולות הן לסטות לעזרת הרשעים, ונגד האנשים.
{ מתוך הספר "ארכיפלג גולאג" }
9.7
 
"
לאחר שלמדנו, בצדק, לפקפק בכל דבר ודבר שמקורו בתעמולה הסובייטית, לא יכולנו באופן טבעי להאמין למעשיות שסיפרו על כך שהנאצים רצו להפוך את רוסיה למושבה שלהם, ואותנו לעבדי הגרמנים. היה מטורף לחשוב דבר מטופש כל כך במאה ה-20 - אף אחד לא היה מסוגל להאמין בזה, אלא אם כן הוא חווה זאת בעצמו, על בשרו.
{ מתוך הספר "ארכיפלג גולאג" }
- -
 
"
ווינר הוא אדם שמזהה את הכשרונות שנתן לו האל, עובד לפרך כדי לפתחם ליכולות ואז משתמש ביכולות אלה כדי להשיג את מטרותיו.
9
 
"
מדינת ישראל - יותר ממה שציפיתי, פחות ממה שקיוויתי.
9.5
 
"
בן גוריון עצמו ידע לא לקבל את דעת הקהל, אך גם ידע כי סוד מנהיגותו טמון ביכולתו לכוון אל דעת הקהל ולהזדקק למאווייה הכמוסים ולבטא במודע או שלא במודע הרבה מאמונותיה הגלויות והנעלמות של העין.
6.6
 
"
רוב הזמן המנהיגים שלנו בסך הכל הולכים בעקבותינו מלפנים; הם מובילים אותנו בדרך בה אנו הולכים ממילא.
8.5
 
"
ברגע שכמות מסוימת של יצורים חיים נאספת יחד, בין אם מדובר בחיות או בני-אדם, הם מעמידים את עצמם אינסטינקטיבית תחת מרותו של מנהיג.
{ מתוך הספר "הקהל: מחקר אודות המוח הפופולרי" }
8.2