- מציג ציטוטים 40 - 50 מתוך 703 בקטגוריית מדינה, מלחמה ושלום
» סדר רשימה לפי:
"
הפילוסופיה והתיאטרון מוגדרים מיסודם על ידי הפוליטיקה, ואף על פי כן הם עושים כל מאמץ למחוק את הקביעה הזאת, להעמיד פנים כי הם חומקים מן הפוליטיקה. בלב הפילוסופיה ובלב התיאטרון, לעולם הפוליטיקה מדברת; אך כשהפילוסופיה או התיאטרון מדברים התוצאה היא שאין שומעים עוד כלל את קולה של הפוליטיקה. כשמישהו בא ואומר לכם: אינני מתעסק בפוליטיקה, אתם יכולים להיות בטוחים שהוא מתעסק בפוליטיקה.
{ מתוך המאמר "על ברכט ומרקס", מתוך המקבץ "מטעם 27 - ספר ברכט" }
- -
 
"
בית העלמין זכה לעדנה מסוימת בתקופה האחרונה, כאשר העלייה מברית המועצות הביאה עימה לא מעט קשישים, שנפטרו חיש מהר בשל תנאי הארץ הקשים. אמא של אראל האשימה אותם שהם באו ארצה רק כדי למות כאן כקדושים, אך בהתחשב בעובדה שמרבית האנשים מעדיפים לא למות, אישומים אלה נראים לנו קלושים, שלא לומר תלושים.
{ מתוך הספר "פרסונה נון גראטה" }
8
 
"
העולם מלא בתעלומות. כל בית, כל משפחה הם מעין תעלומה. אדוני, אנחנו איננו עוסקים בתעלומות. אנחנו מקבלים שכר בעד שמירת הסדר. האם אתה חושב שאנו מתחקים אחר עקבותיו של גנב מתוך סקרנות? אחנו עוקבים אחריו כדי להושיבו מאחורי סורג ובריח. רק דברים מעטים אינם בגדר תעלומה. הסדר אינו תעלומה. הצדק אינו תעלומה. המשטרה גם היא אינה תעלומה. אפשר לציין כתעלומה את מחשבות החתולה שלך. הכל נחשב לתעלומה, פרט למעשים פליליים. שכן עבירה פלילית, זוהי כבר מציאות מסוימת, קטע שעליו זרקנו אלומת אור. זהו מין דימוי משונה, כי המשטרה ובעיקר הבלשים מתעניינים בתעלומות. אנחנו מצפצפים עליהן, אותנו מעניינות הזוטות, אדוני, אותנו לא מעניין הפשע משום שיש בו תעלומה אלא משום שהוא מהווה עבירה. איננו רודפים את הנוכל מתוך התעניינות אינטלקטואלית. הבן אדוני, כשם שמישהו חייב לשחוט עגלים. אבל לשחוט עגלים מתוך סקרנות, זוהי ברבריות.
{ מתוך הסיפור "עקבות", מתוך המקבץ "האיש שידע לעופף", מפי הדמות 'המפקח בארטושק' }
- -
 
"
דיפלומטיה לעולם איננה פועלת בוואקום. היא משכנעת לא באמצעות צחות הלשון של העוסקים בה, אלא באמצעות הרכבה מאוזנת של תמריצים וסיכונים.
{ מתוך המאמר 'הצעדים הבאים עם אירן', עיתון 'הוושינגטון פוסט' (ה-31 ביולי, 2006) }
- -
 
"
מדינה שדורשת שלמות מוסרית במדיניות החוץ שלה לא רק שלא תשיג שלמות, אלא גם לא ביטחון.
{ מתוך הספר "הרהורים על תורת הבלימה" }
7.7
   
"
קיום מפלגות מוביל לחקיקה פראית, מושחתת ועקרה, אך ורק לשם חיסול מפלגות אחרות.
{ מתוך הספר "הדמוקרט האמריקאי" }
9
 
"
הדמוקרטיה נוטה לבינוניות בכל תחום.
{ מתוך הספר "הדמוקרט האמריקאי" }
9.8
 
"
עצם הקיום של ממשלה משמעו אי שוויון.
{ מתוך הספר "הדמוקרט האמריקאי" }
7
 
"
חייל דתי צריך להיות מאה אחוז דתי. אבל הוא גם צריך להיות מאה אחוז חייל. חייל דתי מצ'וקמק לא רק פוגע בחיילות שלו, אלא פוגע גם ביראת שמים שלו. אתם מבינים על מה אני מדבר בכלל?
{ כמצוטט בספר "וקראתם דרור" }
9.7