- מציג ציטוטים 50 - 60 מתוך 427 בקטגוריית ספרים וכתיבה
» סדר רשימה לפי:
"
סיפורים הם נשק יעיל יותר מחרבות, חרבות יכולות להרוג רק את מי שניצב מולן, ואילו הסיפורים קובעים מי יחייה ומי ימות גם בדורות הבאים.
{ מתוך הספר "מלכים ג'" }
8.7
 
"
כן, פעמים רבות אני נזכר בה, ובאחד מכיסיי המרובים שמתי את סיפורה כדי לספר אותו שוב ושוב. הוא אחד מתוך לגיון ענק שאני נושא, כל אחד מהם ייחודי בדרכו. כל אחד מהם ניסיון - ניסיון שהוא זינוק ענקים - להוכיח לי שאתם, וקיומכם, שווים את זה.
הנה הוא, אחד מתוך קומץ.
גנבת הספרים.
{ מתוך הספר "גנבת הספרים" }
10
 
"
פוסידון, נמאס עליו הים שלו. תלת הקלשון שלו נשמט מידיו. שותק יושב על חוף מסולע, ושחף המום מנוכחותו חג במעגלים מהוססים סביב ראשו.
{ מתוך הספר "מחברות האוקטבו: המחברת הרביעית" }
10
 
"
מַכְשִׁירֵי הַטֶּלֶפוֹן הַיְשָׁנִים שְׁמוּרִים בַּזִּכְרוֹנוֹת. הַקּוֹל שֶׁעָלָה מִן הָאֲפַרְכֶּסֶת הִפְחִיד אוֹתָנוּ מִפְּנֵי שֶׁלֹּא הֵבַנּוּ אֵיפֹה הַפָּנִים.

עַכְשָׁיו אַתָּה יָכוֹל לִרְאוֹת בַּטֶּלֶפוֹן גַּם פָּנִים שֶׁרְחוֹקִים מְאוֹד. אֲבָל הַצַּעַר גָּדוֹל שִׁבְעָתַיִם דַּוְקָא מִפְּנֵי שֶׁאַתָּה רוֹאֶה אוֹתָם.
{ מתוך הספר "מצבי רוח" }
9
 
"
אחרי שסופר כבר אינו בין החיים במשך תקופה מסוימת, קשה יותר להוצאה לאור לחלץ ממנו ספר חדש כל שנה.
8
 
"
אוכל, להגיש רק בצלחת לבנה. משקה - למזוג רק בכוס של זכוכית, בלי צבע. יש כללים בדברים האלה, אם אתה רואה מסעדה עם נרות, אסור להיכנס לשם. נרות זה לא בשביל הרומנטיקה, זה סימן שיש לטבח משהו שהוא רוצה להסתיר.
{ מתוך הספר "רומן רוסי", מפי הדמות 'יעקב מירקין' }
9.1
 
"
גם הצוללת נאוטילוס היתה ונבראה ועדיין היא בחיים, חולפת בנבכי הים גדולה מוארת ונטולת-קול מתחת לאוקינוס אפרפר מצולב זרמים חמים בסובכי מערות תת-מימיות בשרשי האלמוגים בארכיפלאגוס מחליקה פנימה ופנימה בתנופה קישחת והיא יודעת לאן ולמה והיא איננה מונחת כאבן ולא כאשה עייפה.
{ מתוך הספר "מיכאל שלי", מפי הדמות 'חנה גרינבאום' }
5.5
 
"
בכמה מקומות נעצר מיכאל כדי להראות לי את התבניות הגיאולוגיות ולקרוא בשמן. האם יודעת אני כי הים הקדמון כיסה את ההרים האלה לפני מאות אלפי שנים?

"בסוף כל הזמנים שוב יכסה ים את ירושלים," אמרתי אני בתוקף.
{ מתוך הספר "מיכאל שלי", מפי הדמות 'חנה גרינבאום' }
6.4
 
"
כשהיה העורך של מגזין Galaxy, הגדרת העבודה של פרדריך פול למדע בדיוני הייתה לדבריו - סיפור שהוא יכול היה לפרסם, מבלי שיותר מדי קוראים יבטלו את המנוי שלהם.
7.6
 
"
ישנה רק הגדרה אחד למדע בדיוני הנראית סבירה: מדע בדיוני הוא כל מה שרואה אור בתור מדע בדיוני.1
7.3