- מציג ציטוטים 30 - 40 מתוך 2817 בקטגוריית פילוסופיה וחכמה
» סדר רשימה לפי:
 
"
אני יכול לסכם בשלוש מילים את כל מה שלמדתי על החיים: הם תמיד ממשיכים.
9.1
 
"
זה נכון שלא הייתה לי הרבה אמביציה, אבל חייב להיות מקום לאנשים ללא שאיפות. אני מתכוון מקום טוב יותר מזה השמור בדרך כלל.
{ מתוך הספר "פקטוטום" }
9.8
 
"
תחמושת טובה משכנוע כאשר אתה במרדף אחרי חופש.
9.8
 
"
"כל בוקר משעה 9:00 תקריאי לי חצי שעה בקול רם. עד אז תנצלי את הזמן לסידור חדרך. בימי רביעי ושישי תבלי את השעות שלפני הצהריים, משעה 9:30 במטבח עם ננסי ותלמדי לבשל. בבקרים האחרים תתפרי יחד עמי. כך תשארנה שעות אחר הצהריים ללמוד מוזיקה. מובן שמיד אשכור מורה בשבילך." סיימה בהחלטיות וקמה מכסאה.

מפי פוליאנה פרצה קריאת צער:
"הו, דודה פולי, דודה פולי, לא השארת לי זמן בשביל סתם לחיות."

"לחיות, ילדה, למה כוונתך? וכי אינך חיה כל הזמן?"

"הו, כמובן, דודה פולי. אני אנשום בזמן שאעשה את כל הדברים האלה, אבל אני לא אחיה. גם כשישנים נושמים כל הזמן, אבל זה לא נקרא לחיות. לחיות - זאת אומרת לעשות את מה שרוצים לעשות: לשחק בחוץ, לקרוא (לעצמך, כמובן), לטפס על הגבעות, לשוחח עם אדון תום בגינה ועם ננסי, לגלות ולדעת את כל מה שאפשר על הבתים והאנשים וכל הדברים בכל המקומות לאורך הדרך, והרחובות הנחמדים שעברתי דרכם אתמול. לזה אני קוראת לחיות, דודה פולי, סתם לנשום זה לא נקרא לחיות!"
{ מתוך הספר "פוליאנה" }
8.4
 
"
אתה תראה שאני לובש רק חליפות אפורות או כחולות. אני מנסה לצמצם החלטות. אני לא רוצה לקבל החלטות בנוגע למה ללבוש או לאכול. יש לי יותר מדי החלטות אחרות לקבל.
{ מתוך מגזין 'ואניטי פייר' (ה-1 באוקטובר, 2012) }
8.4
 
"
האוטופיות נראות עתה בנות מימוש הרבה יותר משהיינו סבורים עד כה. ואנו מוצאים עצמנו בפני שאלה כאובה עד מאוד: כיצד נמנע את מימושן הסופי?... האוטופיות הן בנות מימוש. החיים צועדים לעבר האוטופיות. ואלוי תתחיל מאה חדשה, מאה שבה האינטלקטואלים והמעמד המשכיל יגלו מחדש את האמצעים לחמוק מפני האוטופיות ולשוב לחברה לא אוטופית, חברה שתהיה פחות "מושלמת" ויותר בת-חורין.
{ מתוך הספר "סוף זמננו", מתוך המאמר 'דמוקרטיה, סוציאליזם ותאוקרטיה' }
9.8
 
"
חוק פיסיקת החיפוש העצמי הוא משהו כזה: אם אתה די אמיץ להשאיר מאחור כל דבר שמוכר ומנחם, וזה יכול להיות כל דבר- מביתך ועד טינות ישנות ומרות -ולצאת למסע חיפוש אחר האמת בין אם חיצוני או פנימי ואתה באמת מוכן לראות בכל דבר שקורה לך במסע הזה כרמז, ואתה מוכן לקבל כמורה כל אחד ואחד שאתה פוגש בדרך. ואם, מעל הכל ,אתה מוכן להתמודד ולסלוח לכמה אמיתות קשות מאוד בנוגע לעצמך אזיי, האמת לא תיעלם מעיניך.
{ מתוך הספר "לאכול, להתפלל, לאהוב" }
9.6
 
"
כשאני אומר לך משהו,
ואתה רק: "יופי, יופי" משיב,
אני יודע שאתה בכלל לא מקשיב.
{ מתוך הספר "והילד הזה הוא אני" }
8.9
 
"
אתה יודע כיצד אפשר לקחת כלב בית, שפונק וטופח שנים, ולהפוך אותו לחיה טורפת? אין משנים את אופיו של הכלב בעזרת ממתקים או גלולות, אלא כובלים אותו, מכים אותו, מפילים אותו בפח, ומענים אותו ושוב מכים אותו, עד שהוא משנה את מזגו הנוח והחם, מתחיל לחשוף את מלתעותיו וקופץ, נכון לקרב האחרון, בכל פעם שהוא שומע קול.

אז במצבים כאלה, הכלבים חכמים מבני אדם. הכלב אינו משלה את עצמו במחשבה, שהוא כלב בית חמוד באיזו תחרות כלבים יוקרתית - כפי שנהג האדם לעשות. הכלב מבין מייד במה דברים אמורים. הכלב יודע שהגיע הזמן להפוך לחיה ולהלחם.
{ מתוך הספר "מדורת ההבלים", מפי הדמות 'שרמן מקוי' }
9.9